Як повідомляє DT.UA, Генеральний прокурор України Юрій Луценко оприлюднив подання до Верховної Ради України про надання парламентом згоди на притягнення народного депутата України Вадима Новинського до кримінальної відповідальності. Фотокопію документа, датованого 3 листопада , генпрокурор опублікував у Facebook.

У поданні зазначається, що Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями ГПУ, веде розслідування за фактом перевищення службових повноважень екс-президентом України Віктором Януковичем і декількома посадовцями його режиму (серед яких – Новинський), які причетні до незаконного позбавлення волі особистого помічника (нині покійного) Предстоятеля УПЦ, Митрополита Київського і всієї України Володимира (Сабодана), а саме – архієпископа (наразі – митрополита) Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра (Драбинка).

Кримінальне провадження проти Новинського та інших відкрито за ч. 2 ст. 146 (Незаконне позбавлення волі або викрадення людини), а також за ч. 1 ст. 365 (Перевищення влади або службових повноважень). Досудовим розслідуванням встановлено, що в період з вересня по грудень 2013 року, Вадим Новинський, маючи статус народного депутата, був співучасником злочину проти волі, честі та гідності людини, а також у сфері службової діяльності. Раніше повідомлялося, що Генеральна прокуратура висуне звинувачення екс-президенту Віктору Януковичу і народному депутату Вадиму Новинському у тиску на керівництво Української Православної Церкви Московського Патріархату.

Нагадаємо, що, на думку, деяких експертів та ЗМІ, Вадим Новинський є ймовірним меценатом УАПЦ. Як вважають експерти, фінансова допомога Новинського УАПЦ може бути пов’язана з вигідною для керівництва УПЦ МП відмовою Митрополита Макарія від об’єднання з Київським Патріархатом. Водночас ЗМІ та експерти не наводили конкретних доказів причетності проросійського олігарха до фінансування керівника УАПЦ.