У Хрестовоздвиженському храмі у селі Розумівка на Кіровоградщині відбулося урочисте богослужіння з нагоди свята Благовіщення, під час якого релігійна громада вирішила перейти до Православної церкви України. За порадами архієпископа Кропивницького і Голованівського Марка, громаді потрібно створити власну релігійну громаду, зареєструвати її та подати документи до обласної адміністрації. Також на зборах вирішено, що громада подасть заявку на приєднання до Православної церкви України. Цей перехід є важливим кроком для законної діяльності храму та його відновлення культового призначення.

Хрестовоздвиженський храм на Кіровоградщині переходить до Православної церкви України: процес реєстрації релігійної громади

На Кіровоградщині, у селі Розумівка, відбулося урочисте богослужіння з нагоди свята Благовіщення, під час якого релігійна громада Хрестовоздвиженського храму вирішила перейти до Православної церкви України. Божественну літургію очолив архієпископ Кропивницький і Голованівський Марк.

Хрестовоздвиженський храм є філією обласного краєзнавчого музею та пам’яткою архітектури, який був збудований майже 200 років тому. На сьогодні у храмі немає жодної юридичної громади, яка могла б служити служби і збирати вірян з Розумівки та сусідніх сіл.

Попередньо у храмі проводили свої служби українські православні церкви, проте юридично оренда з УПЦ закінчилася ще у 2018 році, тому після цього тут продовжувалися служби незаконно. Після урочистого богослужіння відбулися збори, на яких архієпископ Кропивницький і Голованівський Марк дав поради жителям, що потрібно зробити для того, щоб богослужіння проводили священослужителі ПЦУ.

Згідно з порадами архієпископа, для того, щоб проводити богослужіння у Хрестовоздвиженському храмі, громаді потрібно створити та зареєструвати власну релігійну громаду, обрати керівника, затвердити статут та подати документи до обласної адміністрації. Після цього може бути укладений договір на певний термін оренди.

Директорка департаменту культури та туризму облдержадміністрації Кіровоградської області Тетяна Сердюк також наголосила на тому, що створення релігійної громади є важливим кроком для законної діяльності Хрестовоздвиженського храму і відновлення його культового призначення.

Водночас, на зборах було вирішено, що громада Хрестовоздвиженського храму подасть заявку на приєднання до Православної церкви України, оскільки вона є найбільшою та найпоширенішою українською церковною громадою.

Таким чином, перехід Хрестовоздвиженського храму до ПЦУ є важливою подією для релігійного життя на Кіровоградщині та підтверджує тривалу історію та культурну спадщину цього регіону.

Джерело: Фонд пам’яті Митрополита Мефодія