Після загальних зборів громада села Яроповичі ухвалила рішення вийти з Московського патріархату і приєднатися до Православної Церкви України.

Одноголосне рішення громади: вихід із Московського патріархату та приєднання до ПЦУ

8 жовтня 2024 року в Єпархіальному управлінні Житомирсько-Овруцької єпархії Православної Церкви України відбулася важлива подія. У супроводі Андрушівського благочинного протоієрея Миколи Цапа до архієпископа Житомирського та Овруцького приїхали уповноважені представники Свято-Димитрівської релігійної громади села Яроповичі.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Вони подали прохання про офіційне прийняття до складу Православної Церкви України, що стало логічним продовженням загальних зборів парафіян, які відбулися 5 жовтня.

На цих зборах громада одноголосно ухвалила рішення вийти з підпорядкування Московському патріархату та приєднатися до Православної Церкви України, послідовно виконавши кроки, визначені Томосом про автокефалію. Архієпископ Житомирський та Овруцький привітав парафіян із цим історичним рішенням та видав відповідні укази і посвідчення про прийняття релігійної громади до складу єпархії.

Ця подія підкреслює тенденцію активного переходу громад із Московського патріархату до Православної Церкви України, зміцнюючи духовну незалежність країни та утверджуючи її автокефальну церкву.

Джерело: Житомирсько-Овруцька єпархія ПЦУ