Голова Громадської Організації “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія” Наталія Шевчук висловлює молитовні співчуття з приводу 82-ї річниці трагедії в Бабиному Яру та нагадує про важливість пам’яті та запобігання повторенню подібних трагедій у майбутньому.
Голокост пам’ятається не тільки через страшні числа жертв, а через безмежну важливість пам’яті та надії на майбутнє, де більше ніколи не повториться такий жах. Ніколи знову..
29 вересня 1941 року став чорним днем в історії людства, коли нацистські загарбники почали масові розстріли євреїв у Бабиному Яру, в самому серці Києва. Ця жахлива подія залишила невиліковну рану в серці кожного, хто знає історію цього місця, історію Києва, історію України.
Цього дня було позбавлено життя близько 34 тисяч людей – дорослих, дітей, цілі родини. Зло не дивилось на вік, національність, віру чи стать. Його єдиний метою було знищити кожну людину, яка опинилася в своєму полі зору.
Протягом часу нацистської окупації в Бабиному Яру було вбито приблизно 100 тисяч людей – євреїв, ромів, українців. Це страшне місце завжди залишатиметься символом пам’яті жертв Голокосту, нагадуючи світові про жахливі наслідки ідеології ворожої до людства.
Незважаючи на те, що минуло вже багато років, ми повинні завжди пам’ятати той темний період історії та те страждання, яке нацизм приніс світу. Ми повинні завжди пам’ятати, що це зло було покаране, і головне – ніколи більше не повториться.
Сьогодні, український народ розуміє важливість цих подій. “Ніколи знову!” – ці слова стали для України символом боротьби за гідність і свободу. Ми зобов’язані ніколи не забувати, що сталося в Бабиному Яру і прикладати всі зусилля, щоб запобігти повторенню подібних трагедій у майбутньому.
Ми віримо, що з пам’яті і знання історії народи здатні будувати майбутнє на основі миру, гідності і толерантності. Сьогодні ми пам’ятаємо, завжди будемо пам’ятати і вчимо інших пам’ятати. Ніколи знову!
Пресслужба ГО “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія”
Соц.медіа