Знесення Богоявленського Собору в російському Ногінську викликало широке засудження через порушення релігійної свободи та прав людини. Це єдиний храм ПЦУ на території росії, акт знесення якого викликав обурення як у прихильників церковної незалежності, так і у представників української діаспори.

Руйнування єдиного храму Православної Церкви України в Росії викликає обурення та стурбованість української діаспори та правозахисників

У неділю, 14 квітня, у підмосковному місті Ногінську росії був знесений храм на честь Пресвятої Трійці Православної Церкви України. Це призвело до обурення та засудження від представників української діаспори та правозахисних організацій.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Храм, що був знесений, – єдина церква ПЦУ на території росії. Цей акт знесення викликав хвилю обурення також і серед прихильників церковної незалежності та підтвердив загрозу, яку становить втручання в релігійні справи і порушення прав людини.

Фото та відеоматеріали руйнування Богоявленського Собору у Ногінську, безпосередньо з місця подій переслав до України ієрей Констянтин з Орловської області – клірик єпархії, керуючим якої є митрополит Богородський Адріан Старина уродженець міста Дніпро.

Інформаційна довідка

Митрополит Богородський Адріан (в миру Валентин Єгорович Старина, 13 грудня 1943 року, Дніпропетровськ) – український та російський релігійний діяч. Дослідник церковної музики. Архієрей Православної церкви України. До 15 грудня 2018 року – митрополит Української православної церкви Київського патріархату, постійний член Синоду УПЦ КП (до 2011 року). Один із трьох архієреїв УПЦ КП, який мав кафедру на території росії.

В свою чергу клірик ПЦУ Святослав Скороход зазначив, що рішення знести храм було прийнято Ногінським районним судом московської області, рф – у 2016 році, мотивуючи це тим, що він «заважав спокою місцевому населенню». Однак він підкреслив, що цей храм був не лише центром релігійної спільноти, але й символом історії віри та опору російській владі та московській патріархії.

Святослав Скороход також звернув увагу, що в Україні завжди були десятки тисяч храмів московського патріархату, тим часом як в росії – лише один храм ПЦУ. І той знесли бульдозерами…

Інцидент зі знесенням храму є частиною більш широкої тенденції до обмеження релігійної свободи та репресій проти представників релігійних меншин в Росії. Він також відображає загрозу, яку становить втручання держави у церковні справи та порушення прав національних меншин.

Знесення єдиного храму ПЦУ в Росії свідчить про необхідність міжнародного співтовариства уважно стежити за ситуацією з правами людини та релігійною свободою в росії та вживати заходів для захисту цих прав.

Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія