Свято-Петро-Павлівський чоловічий монастир, який перебуває у запустінні та небезпеці зникнення, потребує негайного втручання для його збереження та відновлення. Спільними зусиллями влади, релігійних лідерів та громадськості можна забезпечити успіх у цій духовній місії. Залучення експертів, фінансування та інфраструктурні зміни є ключовими елементами процесу відновлення монастиря.
Відновлення та захист унікальної духовної спадщини України на Тернопільщині під проводом Предстоятеля митрополита Епіфанія
У святковий день, коли Православна Церква вшановує пам’ять святих апостолів Петра і Павла, голова Громадського об’єднання “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія” Наталія Михайлівна Шевчук зустрілась з журналістом В’ячеславом Ковтуном. Зустріч відбулась у селі Нирків, Заліщицького району, Тернопільської області поряд з Свято-Петро-Павлівським чоловічим монастирем. Цей монастир є пам’яткою історії та архітектури місцевого значення, однак зараз він перебуває у запустінні і великій небезпеці зникнути назавжди.
Свято-Петро-Павлівський монастир, також відомий як Червоногородський Замок, сьогодні перебуває у жахливому стані. Він руйнується, заростає бур’янами і захламлений сміттям. Навіть у Престольний празник ані душі, ні молитви, ні служби не проводяться. Це невиправдана трагедія для такого важливого релігійного об’єкту.
Ситуація, що склалася, пов’язана з негідними діями осіб, які після смерті Блаженнішого Митрополита Мефодія очолили Українську автокефальну православну церкву (УАПЦ) і вирішили продати монастир приватній родині прокурора Бедраківського. Коли керівництво єпархії потрапляє у руки злочинців, немає нічого дивного у такому трагічному результаті.
Ситуація ускладнюється тим, що монастир, канонічно належить Тернопільсько-Бучацькій єпархії УПЦ/ПЦУ, керуючим якої є кримінальний злочинець з ганебною біографією Петранюк Тарас Іванович. Аналогічні проблеми виникають під його “славетним” керівництвом і в інших місцях, де відбувається продаж церковної власності, яка мала б слугувати духовному розвитку та збереженню національної спадщини.
Щоб зупинити руйнування Свято-Петро-Павлівського монастиря та зберегти його для майбутніх поколінь, Наталія Михайлівна Шевчук направила листа до Блаженнішого Епіфанія, Глави Православної Церкви України. У листі вона просить взяти монастир під контроль та надати йому статус ставропігії (прямого підпорядкування Предстоятелю), що забезпечить його збереження та убезпечить від продажу.
Збереження таких цінностей, як Свято-Петро-Павлівський монастир, має велике значення для нашої історії, культури та духовності. Втрата цього монастиря становитиме велику втрату для національної спадщини. Тому важливо, щоб влада, релігійні лідери та громадськість об’єдналися в духовній місії збереження монастиря і забезпечили його відновлення та розвиток.
Тільки шляхом спільних зусиль можна досягти успіху в цій гуманітарній місії. Необхідно залучити експертів з реставрації та збереження пам’яток, залучити фінансування для відновлення монастиря та створення необхідних інфраструктурних умов для його функціонування.
Збереження Свято-Петро-Павлівського чоловічого монастиря – це не лише справа релігійної громади, але і загальна справа для всього суспільства. Ця пам’ятка має бути відновлена і збережена для майбутніх поколінь, як свідчення нашої історії та культурного доробку.
Духовна місія під проводом Предстоятеля ПЦУ по збереженню Свято-Петро-Павлівського чоловічого монастиря – це шанс і виклик для всіх нас одночасно, щоб захистити нашу спадщину та зберегти цінності, які вона несе.
Тільки спільними зусиллями ми зможемо досягти успіху і забезпечити майбутнє цього важливого релігійного об’єкту.
Повний текст інтерв’ю читайте тут:
Схожі записи
Останні новини

Соц.медіа