У неділю відзначається День батька, який нагадує про значення батьківської любові та підтримки в житті кожної людини. Батьківство вимагає великої відповідальності та ролі захисника, порадника та духовного прикладу. Не всі діти мають цю підтримку, але незалежно від обставин, ми можемо бути духовними батьками для інших, надаючи їм оберіг, настанови та підтримку, на зразок праведного Йосифа Обручника. Нехай Бог благословляє всіх, хто з відданістю виконує місію батька на землі.

Батьківство як шана, відповідальність та приклад для наслідування

В цю неділю відзначатиметься День батька, який нагадує, що батьківська любов та підтримка є дуже важливими в житті кожної людини. Загалом для всіх християн слово «Отець» є особливо дорогим, бо так ми називаємо нашого Творця, так нас вчив Його називати Спаситель, зокрема і коли дарував людству молитву «Отче наш» під час Нагірної проповіді.

Тож батьківство – це про дуже велику шану і відповідальність, бо покликання кожного батька на землі – це захист, піклування, любов і опора. Батько для своїх дітей має бути найближчим їхнім другом і порадником, має бути люблячим і духовно сильним, прикладом для наслідування.

На жаль, не кожна дитина має щастя відчувати батьківське піклування і захист. Багатьох батьків забирає ця жорстока війна. Але не дозволяйте росіянам позбавити українських дітей цієї важливої батьківської опори – за будь-якої можливості, незалежно від кровної спорідненості, будьте для малят духовними батьками. Оберігайте, наставляйте, підказуйте, піклуйтеся – за прикладом праведного Йосифа Обручника, який став земним батьком і опікуном для Господа Ісуса Христа та Його Пречистої Матері.

Нехай Бог оберігає всіх, хто з гідністю та любов’ю виконує місію батька на цій землі!

Молитва, яку діти можуть підносити за свого батька-воїна, що перебуває на війні:

“Любий Боже,

Ми звертаємося до Тебе з покорою та молитвою за нашого батька, який віддався служінню на фронті. Ми знаємо, що війна – це складна і небезпечна справа, і ми прошуємо Тебе, Боже, захистити його та дати йому силу і мудрість у цих небезпечних часах.

Ми благаємо Тебе, Боже, знаходься поруч з нашим батьком на полі бою. Будь йому близький, захисти його від небезпеки і зла. Дай йому мужність і сміливість стояти захисником і боротися за мир.

Молимося, Боже, щоб Ти допоміг нашому батькові відчувати Твою присутність навіть у найтяжчі моменти. Надай йому віру, щоб він міг покладатися на Тебе у всіх обставинах. Заповни його серце миром і відданістю Тобі, навіть у горловині війни.

Боже, ми благаємо Тебе, оберігай нашого батька-воїна від болю, травм та неправедних атак ворога. Надай йому фізичну і психологічну міць, щоб він зміг здолати всякі перешкоди, зустріти лицем до лиця небезпеку і повернутися до нас цілим та неушкодженим.

Ми також благаємо Тебе, Боже, захистити всіх наших військових, які служать на фронті. Допоможи їм знайти силу, мужність і надію в тяжкі часи. Прикрий їх своїми крилами і поверни до своїх сімей у безпечні обійми.

Ми дякуємо Тобі, Боже, за нашого батька-воїна і за всіх військових, які ризикують своїм життям заради миру. Будь з ними, бережи їх і поверни до нас здоровими та благословеними.
Амінь.”

Ця молитва виражає поклик дітей до Бога захистити їх батька-воїна на війні. Вона виражає благання про Божий захист, силу, мудрість та мир для батька-воїна. Також у молитві звертаються до Бога за захист і благословення всіх військових, які служать на фронті.

Молитва, яку діти можуть молити за свого батька:

“Любий Боже, дякуємо Тобі за нашого чудового батька. Ми благословені мати його в нашому житті, і ми хочемо підтримувати його у своїх молитвах.

Ми благаємо Тебе, даруй йому мудрість, щоб він знаходив правильний шлях у житті. Дай йому силу, щоб він міг подолати будь-які труднощі та перешкоди. Будь ласка, збережи його від всього злого і здоров’я йому подаруй.

Боже, підтримай нашого батька в його роботі та служінні. Будь поруч з ним у його рішеннях та діях. Надай йому милість та благодать, щоб він міг бути прикладом для нас і всіх навколо.

Ми благаємо Тебе, Боже, щоб Ти надав нашому батькові щастя, радість і мир. Заповни його серце Твоєю любов’ю та благословенням. І дай нам силу та розуміння, щоб завжди підтримувати його, любити його і бути послушними.

Ми дякуємо Тобі за Твою безмежну любов до нас і до нашого батька. Нехай наші молитви досягнуть Тебе, і ми віримо, що Ти будеш поруч з ним завжди.
Амінь.”

Ця молитва виражає бажання дітей благословити, підтримати та покликати Божу благодать на свого батька. Це звернення до Бога виражає вдячність за батьковську любов і благає про Божу мудрість, силу, здоров’я та благословення для нього.