Відновлення і доленосні чуда ікони Божої Матері з Браїлова, яка зникла після розорення монастиря та пізніше була знайдена.

Історія та Дива Чудотворної Ікони з Поділля

Подільська святиня – Браїловська ікона Божої Матері перебувала у містечку Браїлів. В 1672 році турки осаджують Браїлів, розграбовують та знищують православний храм в малому містечку. Із цього часу зникає особливо шанована в народі ікона Божої Матері.

У 1887 році в Почаївській Лаврі професор Ніжинського історико-філологічного ліцею протоієрей А.Ф. Хойнацький виявив в одній з лаврських церков образ із написом: «Зображення чудотворної ікони Божої Матері Браїловської». Зацікавившись цим написом, прот. Хойнацький зайнявся вивченням ікони і прийшов до висновку, що має справу з копією чудотворної ікони, яка була колись у Браїлові. Випрохавши благословення Лаврського начальства на перенесення святині в Браїлів, прот. Хойнацький повідомив ігуменію, й ікона була переслана поштою у м. Вінницю, а потім в особливому вагоні перевезена до Браїлова у 1888 р. і урочисто перенесена в монастир, де зайняла місце на солії ліворуч від Царських врат головного монастирського храму.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Ікона ця написана на липовій дошці і своїми свіжими, живими фарбами і способом самого писання, наближається до іконопису стилю епохи Відродження. Лик Богоматері виступає на світлому тлі ніби живий. 7 квітня 1890 р. на Браїлово-Почаївську ікону Богоматері була покладено у срібно-позолочену ризу, подаровану особою, яка побажала залишитися невідомою. Ця риза, як інші цінності, зникла після 1917 р., коли обитель була розорена безбожною владою. Доля ікони після 1962 р., коли монастир був закритий, достеменно невідома. За однією з версій вона знаходилася в одному з парафіяльних храмів Браїлова. Нажаль в первісному вигляді ікона не збереглася, у монастирі знаходиться копія чудотворного образа.

Зібрано й записано багато випадків чудесних зцілень від ікони Божої Матері.

Віруючі, які приклоняються іконі, кажуть, що від неї йде тепло.

Молимось «Непереможній Перемозі» сьогодні і повсякчас.

Владна Матір Божа Браїлівська, перед Тобою ми вклоняємося в смиренній молитві, згортаючи наші серця в благоговінні перед чудодійною іконою, що випромінює Твоє благодатне тепло.

Ми щоденно підносимо наш погляд до Неба, Богородице, і молимо Тебе – Молись за нас перед Своїм Сином, щоб він обдарував нашу українську землю теплом доброти і миру, а Твою незгасаючу молитву прийняв.

Просимо Тебе, Матінко, за наших сміливих воїнів, які з вірою в серцях боронять нашу Батьківщину. Допоможи їм заслужити Твою благодать та милосердя, дай їм силу подолати ворогів та повернутися цілими та неушкодженими додому.

Ми знаємо, Всеблага, що серце Твоє, як Матері, болить, коли невинні діти страждають від зла. Молимо Тебе, Пречисто, зламай це пекельне зло і нехай радість і благополуччя сяють в нашому житті.

Матінко Всепомічна, молимо Тебе, позбав нас жахіть війни, осяй наше завтра миром і дорогу до нього. Поверни до родин всіх наших героїв, позбав нас страждань і молись за нашу перемогу. Нехай Твоя благодать буде з нами завжди нині повсяк час і на віки віків. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія