6 липня 2023 року виповнюється 500 днів від початку повномасштабної російської військової агресії в Україні. Цей період став випробуванням для українського народу, який витримав важкі моменти, втрати і тортури. Незважаючи на це, українці виявили незламну стійкість, волю до боротьби та готовність захищати свою незалежність.

Стрімкий огляд подвигу та стійкості українців у часи війни

Щодня та щоночі український народ потерпає від жахіття цієї війни. Післязавтра – вже 500 днів повномасштабної російської військової агресії в Україні. Водночас – це пів тисячі днів незламності українського народу, ціну якої не вирахувати ніякими адекватними мірками. Адже як можна виміряти цю нашу стійкість, загартовану сльозами, потом і кров’ю, болем розлук, втрат, смертей, полонів, тортур, страждань?..

Ми говоримо про 500 днів цієї війни, але не менш страшними були й ті 500 ночей. Бо дуже часто саме вночі, коли мирні мешканці зі своїми рідними, дітьми спали у власних домівках, ворог тероризував найбільше і найстрашніше. Неспроста диявол і його слуги найбільше люблять темряву, «бо кожен, хто чинить зло, ненавидить світло і не йде до світла, щоб не викрилися діла його, бо вони злі» (Ін. 3: 20).

Ці 500 днів – не просто цифри. Бо кожна хвилина з цих «формальних» 720 000 хвилин могла бути (та й була часом) «ціною» в ціле життя, яке вмить руйнувалося, змінювалося, несло непоправні втрати, причому – не для однієї людини…

Ми рахуємо дні цієї страшної війни і фіксуємо певні відрізки часу не для звітності, а щоби озирнутися назад, зрозуміти, що ми вже пройшли, де ми є нині і що перед нами – аби зібратися з силами та з Божою допомогою продовжувати боротьбу зі злом, захищатися від агресора, звільнятися від окупації, повертати те, що незаконно відібрали у нас злочинці, вбивці й душогуби – ті, хто прийшли в наш мирний дім з війною.

Багато буде сказано і написано щодо цих 500 днів, але ще більше залишиться несказаним і неописаним, проте сповна пережитим, болючим, живим. Ми не можемо переписати історію, але ми можемо творити її сьогодні, змінювати майбутнє – що, переконаний, кожен з нас і робить у міру своїх сил.

Щиро подякуймо й помолімося за всіх наших новітніх героїв – воїнів, медиків, волонтерів, рятувальників та інших, завдяки яким є і продовжує боротьбу за майбутнє незалежна держава Україна, є український народ, яким нині захоплюється світ, є наша рідна мова, рідна Українська Церква, яка була, є і буде – з українським народом. Героям – слава! Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни!

МОЛИТВА ЗА ПЕРЕМОГУ УКРАЇНИ НАД АГРЕСОРОМ

Всесильний Господи, почуй молитви дітей Твоїх, споглянь в час важких випробувань на державу нашу – Україну. Благослови та зміцни воїнів наших, владу, уряд та весь народ наш, які протистоять підступному російському агресору на землі, на морі та в повітрі. Правдолюбивий Господи, не дай ворогам знищити державу, народ та святині наші.

Благаємо Тебе, даруй нам з іменем Твоїм перемогу і справедливий мир наблизь. Пошли грізного очільника небесного воїнства Твого – архістратига Михаїла, на допомогу мужнім захисникам нашим, щоб диявольські задуми агресора зруйнували вони та вберегли нашу Батьківщину-Україну.

Твоє бо є, щоб милувати і спасати нас, Боже наш, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь

На потрійній ектенії:

Ще молимось Господу Богу нашому, щоб вислухав голос моління нас, грішних, і охоронив всіх людей України нашої в час тяжких випробувань та помилував рабів Своїх, воїнів, щоб зберіг їх від смертоносної рани і всякої хворости душевної і тілесної, щоб охоронив від усякої скорботи, лиха, гніву і недолі та дав їм повернутися здоровими і щасливими, Всемилостивий Господи, вислухай і помилуй.

МОЛИТВА
КОЛИ БАТЬКІВЩИНА В НЕБЕЗПЕЦІ

Господи Боже наш, Ти вислухав Мойсея, коли він до Тебе підносив руки, і народ ізраїльський зміцнив на амаликитян, озброїв Ісуса Навина на битву та повелів сонцю спинитися. Ти й нині, Владико, почуй нас, що молимося до Тебе. Зміцни силою Твоєю наш побожний український народ, благослови його справи, примнож славу його перемогою над ворогом, зміцни всемогутньою Твоєю правицею нашу державу, збережи військо, пошли ангела Твого на зміцнення захисників народу нашого, подай нам усе, що просимо для спасіння; примири ворожнечу і справедливий мир утверди. Піднеси, Господи, невидиму правицю Твою, яка завжди рабів Твоїх в усьому охороняє. Тим же, кому судив Ти покласти душу свою на війні за віру православну, побожний народ наш і державу, прости їхні провини і в день праведної Твоєї відплати подай вінці нетління. Бо Твоя є влада, Царство і сила, від Тебе допомогу всі приймаємо, на Тебе надію покладаємо і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

МОЛИТВА ПРО ВИЗВОЛЕННЯ ВІД НАШЕСТЯ ЧУЖИНЦІВ

Господи Боже сил, Боже спасіння нашого, Ти Єдиний твориш чудеса. Поглянь в милості та милосерді на смирення рабів Твоїх і людинолюбно вислухай і помилуй нас: бо вороги наші зібралися на нас, щоб погубити нас і знищити державу нашу та святині наші. Допоможи нам Боже, Спасителю наш, і визволи нас, заради слави імені Твого, і нехай на нас справдяться слова, сказані Мойсеєм: будьте сміливими, стійте і побачите спасіння від Господа, бо Господь бореться за нас.

Так, Господи Боже, Спасителю наш, не пом’яни беззаконь і неправд людей Твоїх і не відвертайся від нас гнівом Своїм, але в милості та милосерді відвідай смиренних рабів Твоїх, що до Тебе припадають: стань на допомогу нам і подай воїнству нашому з Ім’ям Твоїм перемогти. Погуби наміри і неправедні насмілення тих, хто йде на нас війною.

Молимось до Тебе, Владико миру і спокою нашого, щоб як щезає дим, так нехай щезнуть вороги наші, і як прах розсипається від лиця вітру, так нехай розвіються їхні злі думки знищити державу нашу Українську. Господи, втихомир тих, хто противиться заповідям та постановам Твоїм. Поверни їм пам’ять Твоєї заповіді: Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться. А для тих, хто противиться цій Твоїй заповіді, пошли гнів, скорботу і ангелів лютих, які вселять в них страх і пам’ять про те, що і вони себе християнами називають.

Нехай же Господи буде воля Твоя над нами і, якщо Твоє Провидіння буде таким, щоб покласти воїнам нашим у битві за Віру і Україну душі свої, то і їм прости гріхи їхні, і в день праведного Твого Суду подай вінці нетління. Але віримо і молимось Тобі Великодаровитий Господи, що ти захистиш, втихомириш і напоумиш та до спокою приведеш всіх.

Бо Ти єси захист і перемога, і спасіння для тих, хто надіється на Тебе, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь!