Преподобні Ісаакій, Далмат і Фавст були ігуменами Далматської обителі. Преподобний Далмат служив у війську святого благовірного царя Феодосія Великого (379-395) і користувався його повагою. Залишивши світ, преподобний Далмат між 381-383 роками, разом з сином Фавстом, пішов в обитель преподобного Ісаакія, поблизу Константинополя. Преподобний Ісаакій постриг батька і сина в чернечий чин, і обидва вони стали вести суворе подвижницьке життя.

Вшанування життя і подвигу преподобних Ісаакія, Далмата і Фавста, ігуменів Далматської обителі, які служили Православ’ю та відзначилися своєю вірою та аскетизмом.

Наближаючись до кінця свого життя, преподобний Ісаакій в 383 році поставив замість себе ігуменом преподобного Далмата, на ім’я якого обитель стала називатися Далматською.

Преподобний Далмат був ревним поборником Православної віри на Третьому Вселенському Соборі в Ефесі (431), на якому було засуджено єресь Несторія.
Після Собору преподобного Далмата возвели в сан архімандрита Далматської обителі, в якій він і помер дев’яносторічним старцем (після 446 року).

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Про преподобного Фавста відомо, що він, як і батько, був великим аскетом і з чернечих подвигів особливо відзначився в пості. Після смерті батька преподобний Фавст став ігуменом обителі.

Молитва до преподобних Ісаакія, Далмата і Фавства:

О, святі преподобні Ісаакію, Далмате і Фавсте, благодатно обрані Богом, які відділили свої життя земні від плотських спокус і пішли шляхом аскетичного подвигу! Молимо вас, донесіть наші молитви й прохання перед Престолом Всевишнього, який винагороджує вірних своєю благодаттю.

Просимо вас, святі Божі преподобники, допоможіть нам на нашому духовному шляху, наповнивши наші серця прагненням до святості і спільності з Богом. Нехай ваші молитви приносять нам сили для подолання життєвих труднощів і допомагають у відчутті Божої благодаті.

Прошу вас, святі духовні наставники, зверніть свій погляд на наші потреби та засвідчіть наше покаяння перед Святим Божественним Престолом. Нехай ваша молитва стане містком, що сполучить нас з небесною родиною, і нехай наші душі завжди знаходять вас як приклад вірності та покаяння.

Святі Ісаакію, Далмате і Фавсте, нехай ваші світлі духовні діяння та подвиги спонукатимуть нас до щирої віри, та нехай ваша благословенна молитва веде нас до спасіння і вічної радості в Царстві Небесному. Святі Ісаакій, Далмат та Фавст, моліть Бога за нас грішних. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія