25 липня Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський зустрівся з Предстоятелем Української Православної Церкви митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм. Під час зустрічі обговорювалися актуальні питання релігійної ситуації в країні, особливо в контексті російсько-української війни, терористичних атак російських агресорів та зростаючого прагнення вірних та духовенства УПЦ до повного розриву з російською церквою.

Обговорено релігійну ситуацію в умовах війни та повний розрив УПЦ з російською церквою

25 липня відбулася зустріч Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктора Єленського з Предстоятелем УПЦ митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм. 

Обговорювалася релігійна ситуація в країні, питання церковного життя в умовах російсько-української війни, цілеспрямованих терористичних атак російських агресорів проти цивільної інфраструктури й мирного населення. 

Голова ДЕСС особливо наголосив на тому, що повний і беззастережний розрив УПЦ з російською церквою є не тільки запитом держави й суспільства, але й зростаючою мірою – вірних та духовенства УПЦ.

Під час розмови Блаженніший Митрополит Онуфрій наголосив на тому, що Українська Православна Церква відповідно до свого устрою наділена всіма правами, які дають змогу їй виключно самостійно звершувати місію в українському суспільстві, та спростував закиди щодо впливу на неї релігійних центрів, які перебувають за межами Української держави.

Також Предстоятель підкреслив, що загальноцерковна позиція УПЦ полягає в цілковитій підтримці дій влади по збереженню суверенітету України на всіх її теренах, а також у боротьбі проти російської агресії, що неодноразово було висвітлено в офіційних документах, прийнятих синодальними та соборними рішеннями.

Джерело: Державна служба України з етнополітики та свободи совісті