Свята Церква вшановує пам’ять преподобного Івана Ліствичника, ігумена Синайської гори. Цей святий є одним з найбільш відомих і поважаних монахів православної традиції, який провів більшість свого життя на пустелі Фола. Він був відомий своєю помірністю, скромністю та духовними якостями.

Преподобний Іван Ліствичник: життя та спадщина

Сьогодні, 26 березня, Свята Церква вшановує пам’ять преподобного Івана Ліствичника, ігумена Синайської гори. Цей святий є одним з найбільш відомих і поважаних монахів православної традиції. Він народився близько 570 року в родині святих Ксенофонта і Марії. У шістнадцять років юнак прийшов до Синайського монастиря, де пройшов шлях від учня до наставника. Після чотирьох років перебування на Синаї, він прийняв чернечий постриг і протягом 19-ти років трудився у послузі своєму духовному отцеві, після смерті якого він обрав відлюдницьке життя на пустелі Фола.

Преподобний Іван Ліствичник відомий своєю помірністю і скромністю, яку він проявляв у всіх сферах життя. Він харчувався тим, що не заборонялося уставом іноцінного життя, але – помірно. Він не проводив ночей без сну, але також не вдавався до посиленого нічного пильнування, щоб не втратити розуму. Протягом 40 років він перебував на пустелі Фола, де подавав приклад життя у віддаленому місці, провівши ці роки у пості, молитві, безмовності і в сльозах покаяння.

Однак, найбільш відомими є його духовні якості. Обдарований високим проникливим розумом та глибоким духовним досвідом, Іван Ліствичник з любов’ю повчав усіх, хто приходив до нього, скеровуючи їх до спасіння. Слава про нього поширилась по всій місцевості і далеко за її межами, тому до старця стало приходити все більше й більше людей, які шукали його духовної науки та поради.

Успадковуючи його духовний доробок, монахи Синайської гори записали його наставлення в книгу «Інструкція Івана Ліствичника», яка досі є однією з найпопулярніших духовних книг православної традиції. У своїх настановах Іван Ліствичник наголошував на необхідності покаяння, любові до Бога та ближнього, відмові від світських мрій та прагненнях і наставляв на шляхи до духовного зростання та єднання з Богом.

Святого Івана Ліствичника шанують і люблять не лише в Україні, а й у всьому світі. Його свято відзначається 26 березня за старим стилем і 8 квітня за новим. Багато монастирів і церков приурочують до цього дня святкові богослужіння та інші заходи. Життя та наставлення святого Івана Ліствичника надихають багатьох людей до духовного зростання та покликання до Бога.

Молитва до святого Івана Ліствичника

О, святий Іване Ліствичнику! Ти, який жив на цій землі в постійній молитві і покаянні, поможи мені у моїх потребах і бідах.

Ти був зразком смиренності і любові до ближнього, тому прошу тебе, допоможи мені знайти силу і милість, щоб я міг жити за твоїм прикладом.

О, святий Іване Ліствичнику! Я звертаюся до тебе з надією, що ти станеш посередником за мене перед Богом і заступишся за мої гріхи.

Допоможи мені знайти мир у моєму серці, душевну рівновагу та любов до ближнього, які ти проявляв у своєму житті.

О, святий Іване Ліствичнику! Я вірю, що ти чуєш мою молитву та звернення до тебе, тому прошу тебе, не залишай мене без своєї захисної руки.

Допоможи мені стати кращою людиною і набратися духовної міці для подолання всіх життєвих випробувань.

Амінь.