Наталіє Михайлівно, ви як людина, яка з 2016 року активно бореться за повернення майна Православній церкві, викрила злочини, скоєні архієпископом Мстиславом (Гуком), колишнім керуючим Тернопільсько-Хмельницькою єпархією УАПЦ, та є заявником у кількох кримінальних провадженнях, можете детально розповісти, кому саме продали Червоногородський замок, розташований у селі Нирків Заліщицького району Тернопільської області? Хто ця горе-бізнесвумен – Кузан Ольга Миколаївна, яка придбала чоловічий монастир Святих Петра і Павла УАПЦ (УПЦ)? І як взагалі вдалось провернути цю оборудку в усіх на очах безкарно?

– Почнемо з того, що сьогодні я перебуваю в Тернополі з однією конкретною метою – скасувати Постанову слідчого Головного управління Національної поліції у Тернопільській області Гатанюк Р. З. від 15 квітня 2020 року про закриття кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 9 листопада 2017 року. Слідчим суддею Тернопільського міськрайонного суду в Тернопільській області Братасюком Віктором Миколайовичем цю Постанову скасовано. Отже, моя війна зі злочинним синдикатом Митрополита Макарія (Малетича) триватиме й надалі.

– Вибачте, до чого тут Митрополит Макарій?

– Поясню. Якби не злочинна церковна політика Його Високопреосвященства з перших днів обрання Предстоятелем УАПЦ, дика жага до легкого збагачення, то мені б роками не доводилося вичищати за ним церковні стайні. Нагадити – нагадив, а прибрати за собою немає кому.

– Не дуже ви шануєте Владику Макарія…

– А за що мені його шанувати? За те, що Церква втратила монастир вартістю два мільйони доларів? Чи, може, за те, що з легкої руки Митрополита Макарія маємо на Тернопільській кафедрі кримінального злочинця Тихона (Петранюка)? Ледве здихались одного алко-самця Мстислава (Гука), як Митрополит Макарій знайшов «гідну» заміну в православному середовищі – забороненого в Київському Патріархаті Тихона (Петранюка). Ще мені один взірець архієрейської цноти! Яке їхало, таке й здибало… Макарію (Малетичу) фавелою у Ріо-де-Жанейро керувати, а не Церквою… Там якраз такі кадри, як він, як Мстислав, Тихон, Вівчар, Кузан та подібні, вельми потрібні. Прикро, що саме ці нечистоплотні люди за надзвичайно короткий час, як орда, дорвались до влади, розікрали, понищили і поглумились з нашої Церкви. Мародери, одним словом!

Щодо вашого питання стосовно близької подруги архієпископа Мстислава та Митрополита Макарія (Малетича) – заліщицької володарки Джуринського замку і за сумісництвом – чоловічого монастиря УАПЦ – Кузан Ольги Миколаївни.

Гук Ростислав
Гук Ростислав
Митрополит Макарій (Малетич)
Митрополит Макарій (Малетич)
Кузан Ольга
Кузан Ольга

– Вибачте, Наталіє Михайлівно, а чому ви сказали «близької подруги»? Що маєте на увазі?

– Кузан і Гука поєднує не тільки спільний бізнес ТОВ «ДЖУРИНФОРТЕЦЯ». Вони обоє полюбляють добряче напитися, так, щоб було гучно і весело: з поліцією і швидкими – все в кращих традиціях місцевої богеми. Мабуть, тому ці двоє засновників у переліку видів діяльності ТОВ «ДЖУРИНФОРТЕЦЯ» прописали серед іншого: організування інших видів відпочинку та розваг; інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах.

Боюсь навіть уявити, які розваги та відпочинок планував Гук з Кузан у монастирі і чим саме вони збирались торгувати в неспеціалізованих магазинах. Знаючи таланти владики Мстислава, можу лише здогадуватись.

– Ви так таємничо посміхаєтесь… Вам, мабуть, відомо про якийсь конкретний факт чи ви маєте на увазі відомий скандал у барі «СІТІ» м. Тернополя, де засвітився Владика Мстислав (Гук) зі священнослужителями Церкви Різдва Христового?

– Взагалі, пані Юліє, це ваш хліб, справа журналістів – знаходити ексклюзивний матеріал. Однак мені не шкода поділитись з вами інформацією, тим паче що це частково характеризує Кузан Ольгу Миколаївну. Від сусідів пані Кузан стало відомо, що Ольга Миколаївна зловживає алкоголем, а тому в господарстві Бедриківських (Кузан – дівоче прізвище) частенько відбуваються скандали. Звичайно, ця заліщицька мажорка відразу після прочитаного почне все заперечувати, можливо, навіть побіжить до суду відстоювати честь, гідність і ділову репутацію, як раніше намагалися робити шкідники нашої Церкви – Архієпископ Мстислав (Гук) і Митрополит Макарій (Малетич). Тому наведу цілком конкретний зафіксований приклад. Так, приблизно в листопаді 2016 року по вул. 40 років Перемоги м. Заліщики посеред ночі на приватній території Бедриківського Ярослава, чоловіка Ольги Миколаївни, сталася бійка між подружжям. Сусідам навколишніх будинків було чутно крики, погрози, звук розбитого скла. За викликом на місце прибув наряд поліції, до медичного закладу каретою швидкої було доставлено і госпіталізовано Кузан Ольгу Миколаївну (04 квітня 1985 р. н.) з діагнозом «алкогольне сп’яніння». Пані Кузан тоді від спілкування з правоохоронцями відмовилась і жодних пояснень не надавала.

– У журналістських колах стверджують, що Ярослав Бедриківський є братом відомого генерала-полковника Володимира Бедриківського. Чи не пов’язуєте ви продаж церковного майна в Ниркові з особистим інтересом Володимира Володимировича до Червоногородського замку, адже Заліщики – його мала батьківщина? Можливо, саме він зробив пропозицію, від якої не зміг відмовитись навіть сам Предстоятель УАПЦ Митрополит Макарій (Малетич)?

– Я в якомусь інтерв’ю вже казала, що мене не цікавить, для кого і для чого придбали церковне майно. Мене обурює, що продали і жодної копійки на рахунок єпархії не зарахували наші «дєятєлі». Митрополит Мефодій чотири роки вибивав цей комплекс у Києві з цілком конкретною метою – для облаштування чоловічого монастиря УАПЦ. Землю Тернопільська єпархія випрошувала аж до часу смерті Владики Мефодія 15 років. Так жодного сантиметра і не виділили, бо «заповідні території», «заборонено законом», губернатор Барна казав, що «це неможливо»! А тут Блаженніший передчасно помирає – і, о чудо, – зелене світло! Відразу з’явилися робочі схеми. Тут тобі й потрібні голосування, і рішення, і земелька з гектар знайшлась, і інвестори… Хлопці запрацювали цілодобово, а Владика Мстислав більш за всіх рвав жили, навіть на Святе Різдво 6 січня підписав документи – так вже кортіло швидше грошенята отримати! І що дивує: жодна державна структура не заперечувала і не сигналізувала ані в правоохоронні органи, ані до суду. Про що це говорить? Однозначно  про масштабну корупційну оборудку і злочинну змову. Але народна мудрість говорить: «Плануй, дураче, Бог переіначе»! І де тепер архієпископ Мстислав? Де ці всі ділки? Кримінальні провадження помалу але рухаються, господарськими судами винесено рішення: повернути майно Церкві! Як казав Блаженноспочилий Митрополит Мефодій: «Роби, що можеш, а про решту подбає Той, Хто утримує життя кожного з нас».

– Можливо, пані Кузан дійсно мала намір відбудувати пам’ятку, відреставрувати костел, зробити добру справу. Що вам відомо про директорку ТОВ «ДЖУРИНФОРТЕЦЯ»?

– Ви хоч уявляєте, скільки потрібно грошей і які фахівці, аби відновити святиню? У 2005 році Митрополит Мефодій мав нараду в Києві з цього приводу. Тоді одночасно засідало 17 осіб, розмова тривала до пізнього вечора. Блаженнішому склали приблизний кошторис: вартість реставраційно-відновлювальних робіт на той час становила понад 7 мільйонів доларів, а розпочати такий проєкт можна було тільки за умови, що під Руїни Палацу місцевою владою буде виділено земельну ділянку, адже не може пам’ятка місцевого значення пурхати в повітрі. Владика Мефодій неодноразово звертався до Нирківської, Заліщицької, Тернопільської місцевої влади. Відповідь: «землю виділити не маємо права».

Зате Кузан Ользі Миколаївні – ЗАПРОСТО! Нічого, що то чоловічий монастир, костел, пам’ятка XVII століття? Якщо це потрібно комусь вищому за Предстоятеля Церкви – Митрополита Київського і всієї України – жодних обмежень, законів не існує.

Я скажу вам більше. Кузан ще та бізнесвумен. Окрім того, що вона є засновником і директоркою ТОВ «ДЖУРИНФОРТЕЦЯ», вона ще й засновниця ТОВ «ЗАХІД КАРТОН». Не знаю, яких успіхів ця талановита і кмітлива особистість досягла у професійній кар’єрі, та відомо, що жіночка із середньою освітою, яка не має навіть водійського посвідчення, засновниця двох ТОВок з чималим установчим капіталом.

– Можете надати прогноз: що, на вашу думку, відбуватиметься надалі з пам’яткою Червоногородський замок?

– Чинитиметься нова спроба, вже за участю нових дійових осіб, таких як Тихон (Петранюк), керуючий Тернопільсько-Бучацькою Єпархією ПЦУ, які намагатимуться вдруге перепродати майно Церкви, аферу обгорнуть у фантик-благо для єпархії і розкажуть казку про долі 49% і 51%, про те, що це не зовсім продаж, і не монастиря, бо в Тернопільсько-Бучацькій єпархії тільки керуючий один чернець і то з усеукраїнською підмоченою репутацією.

Архієпископ Тихон (Петранюк Тарас Іванович)

Маю на увазі луганські кримінальні подвиги Петранюка. Та з Божою допомогою ми й надалі наполегливо працюватимемо над правом вірян знати і впливати на канонічні порушення в Православній церкві, а значить, злочинців буде покарано, а злочин зупинено.

Пресслужба Фонду пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія