Церковний Суд Москви руської православної церкви виніс рішення позбавити архімандрита Кирила Говоруна сану за порушення канонічних норм, спираючись на правило 25-го Святих Апостолів. Рішення, прийняте 31 жовтня 2023 року, стало відомо лише 12 грудня і чекає на затвердження від Патріарха РПЦ Кіріла.

Рішення суду приховувалось до грудня: чому архімандрита Кирила Говоруна позбавили священного сану в РПЦ?

Єпархіальний суд Москви РПЦ вирішив вивергнути архімандрита Кирила (Говоруна) зі священного сану за порушення канонічних норм. Рішення, прийняте 31 жовтня 2023 року, стало відомо лише 12 грудня.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Судове рішення ґрунтується на правилі 25-го Святих Апостолів, а саме визначає, що архімандрит Кирило (Говорун) підлягає канонічному покаранню у вигляді виверження зі священного сану. Чинність цього рішення очікує на затвердження від Патріарха РПЦ Кіріла.

Варто нагадати, що 13 серпня 2023 року Кирило Говорун служив разом з екзархом Фанара єпископом Михаїлом (Аніщенком) в Андріївському храмі Києва. У 2020 році також було зафіксовано його служіння у Теплому храмі Софії Київської з представниками ПЦУ.

Чекаємо на затвердження від Патріарха РПЦ для остаточної дії рішення та можливих реакцій громадськості і самого Кирила Говоруна.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія