У переддень свята Дня Матері, 9 травня, відкриється незвичайна виставка у Великій лаврській дзвіниці Києво-Печерської лаври. Ікони, створені на ящиках з-під набоїв, стають свідками трагедій та уособлюють біль та надію матерів та тих, хто втратив своїх близьких у війні. Цей проєкт – спільна робота київських художників Соні Атлантової та Олександра Клименка.

Мета виставки: відобразити трагічні події, що супроводжують російсько-українську війну, через мистецькі твори

У переддень свята Дня Матері, 9 травня, на території Великої лаврської дзвіниці Києво-Печерської лаври відкриється виставка Богородичних ікон на ящиках з-під набоїв. Ініціатива Міністерства культури та інформаційної політики України отримала назву «Ікони на ящиках з-під набоїв» та стала результатом спільної роботи київських художників Соні Атлантової та Олександра Клименка.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Проєкт спрямований на відображення та співвіднесення мистецьких творів з трагічними подіями, що переживає Україна внаслідок російсько-української війни. Головна ідея виставки полягає в перетворенні символів смерті, якими є ящики від озброєнь, на живі образи, що уособлюють життя, зокрема через віру та духовні цінності, які втілені в іконах.

Мистецькі твори, які представлені на виставці, виготовлені на ящиках, які привезені з зони бойових дій, що робить їх мовчазними свідками трагічних подій. Вони відображають біль та горе матерів, котрі втратили своїх дітей у війні, а також розпач та відчай тих, хто змушений тікати від конфлікту, рятуючи своїх малюків.

Локація для експозиції була символічно обрана – Києво-Печерська лавра, яка є національною святинею України та уділом Пресвятої Богородиці – Матері Ісуса Христа, яка вважається управителькою та покровителькою монастиря. Лавра є Успенською, тож її образ символізує любов дітей до своїх матерів та виконання Божої заповіді щодо шанування батьків.

Окрім мистецької, проєкт має благодійну складову. За словами організаторів, кошти від продажу ікон підуть на підтримку різних волонтерських ініціатив, зокрема тих, що пов’язані з військовою медициною.

Цей проєкт вже був представлений у 20 країнах, 93 містах та 164 локаціях, включаючи Офіс Президента України у 2019 році. Відкриття виставки відбудеться 9 травня о 12:00 з участю тимчасового виконувача обов’язків Міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва за адресою: вулиця Лаврська, 15, м. Київ.

ДЖЕРЕЛО