Ця ікона є однією з найдревніших святинь Київської Русі та має особливе значення для православних християн. У складних політичних і соціальних умовах, молитва перед Вишгородською іконою може бути важливою для багатьох віруючих, що шанують історію та традиції своєї церкви і вірять у могутність молитви та міць духовного зв’язку з Богом і святими.

Дослідження історії Вишгородської ікони та її вплив на духовне життя віруючих.

Сьогодні православні християни вшановують Вишгородську ікону Пресвятої Богородиці – одну з древніших святинь Київської Русі. Ця ікона відома вже не перше століття і протягом багатьох віків є об’єктом молитовного поклоніння для християн з усього світу. Історія Вишгородської ікони Богородиці починається з того, що за переданнями, це перше прижиттєве зображення Діви Марії, написане апостолом-євангелістом Лукою. Ікона була створена на липовій дошці від стола, за яким в свій час приймав трапезу сам Спаситель в товаристві Святої Діви й праведного Йосипа.

Ця свята ікона прибула до Києва на початку ХІІ століття з Константинополя і була поміщена для молитовного поклоніння в Дівочому Богородичному монастирі міста Вишгород, що на Київщині. Саме тому її стали називати «Вишгородською». Проте в 1155 році син Юрія Долгорукого князь Андрій Боголюбський викрав ікону та вивіз її до Володимира-на-Клязьмі, де розмістив у Успенському соборі. З того часу в історичних джерелах про неї згадують як про Володимирську ікону Божої Матері. На сьогодні вона зберігається у Москві.

Існує багато точних списків цієї ікони, від яких звершуються чудеса. Віряні звертаються до неї зі своїми проблемами та скорботами, чекаючи захисту та підтримки. Сьогодні, коли Україна перебуває у складних політичних і соціальних умовах, молитва перед Вишгородською іконою може бути особливо важливою для багатьох віруючих.

Ця ікона є однією з багатьох святих ікон Божої Матері, які мають особливе значення для православних християн. Віряні вірять, що молитва перед святинею може допомогти у вирішенні проблем, здоланні труднощів та отриманні благословення від Богородиці.

У будь-якому випадку, вшанування святої ікони є важливою частиною релігійної практики для багатьох православних християн. Вони шанують історію і традиції своєї церкви, а також вірять у могутність молитви та міць духовного зв’язку з Богом і святими.

Молитва до Вишгородської ікони Божої Матері

Славна Мати Божа Вишгородська, в якій спочиває дух і благодать, благоволи щедротами своїми на нас, недостойних раб Божих, і принеси до Сина свого наші прохання, молитви і покаяння. Бо як може грішник стояти перед Твоїм чистим образом, якщо Ти, о, Мати наша, не розпалиш у нас чисте прагнення до покаяння і не помолишся за нас? І так, тож, як чуйніша Мати, поможи нам змінити своє життя, підтримай у боротьбі зі злом, оберігай від напастей, а згодом зустріни нас в Святому Храмі із радістю на Своєму образі. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія