У цій незвичайній історії важко пораненому військовому виявляють витатуйований вірш тернопільської поетеси Дзвінки Торохтушко. Незважаючи на серйозні травми, лікарі не виявляють жодного перелому, що викликає здивування. Бійць вірить, що його захистила “Молитва” та його віра. Ця історія була опублікована на Facebook волонтеркою Оксаною Корчинською. Вона є прикладом впливу віри та поезії на людську долю та підтвердженням сили людського духу навіть у воєнний час.

Тернопільська поетеса Дзвінка Торохтушко стала надією пораненого бійця

У тілі важко пораненого військового було виявлено витатуйований вірш тернопільської поетеси Дзвінки Торохтушко. Незважаючи на тяжкі пошкодження, лікарі не виявили жодного перелому, що стало для бійця справжнім дивом. Він впевнений, що його захистила «Молитва» та його віра. Ця надзвичайна історія була оприлюднена у Facebook волонтеркою Оксаною Корчинською.

Життя та дива нашого прифронтового стабпункту…

Після тяжкого бою, в пораненого бійця привозять до медичного пункту, де військові медики повідомляють про його важкі та складні пошкодження, включаючи вогнепальні переломи ніг. Медики негайно розпочинають надання допомоги іншим пораненим, що знаходяться в стані середнього та легкого поранення.

Прибувають з важким пораненим, він ще у свідомості та може говорити. Лікарі проводять обстеження тіла. На його зовнішності помічають рани та сліди вогнепальних осколків, але при рентгені виявляється неймовірне – жодного перелому.

Лікарі передають бійцю чудову новину. Він відповідає, що ніколи не сумнівався, оскільки його віра – це знання.

Авторкою витатуйованого вірша “Молитва” є тернопільська поетеса, письменниця, журналістка та перекладачка Дзвінка Торохтушко. У коментарях під дописом Оксани Корчинської, письменниця Любов Бурак (справжнє ім’я поетеси) намагається знайти зв’язок з пораненим бійцем.

Друзі, прошу вашої допомоги у зв’язку з цим бійцем з фотографії!!! Якщо ви знаєте щось – напишіть мені в приват. Дякую! Я сама в шоці… – написала письменниця.

Вірш “Молитва” був опублікований на сторінці поетеси у Facebook 3 листопада 2014 року, саме тоді тривали запеклі бої за Донецький аеропорт. Цей пост швидко розлетівся сотнями передруків, він надсилався у передачах до захисників України у зону проведення антитерористичної операції, копіювали його читачі та засоби масової інформації. Вірш “Молитва” можна вважати найбільш впізнаваним твором Дзвінки Торохтушко. У 2017 році він був перетворений на пісню. Автором музики є харківський композитор Б. Севастянов. Сучасна пісенна версія “Молитви” є спільним проєктом гуртів “ТаРута” і “Гайдамаки”. Пізніше було знято відеокліп на цю пісню. Режисером став тернополянин І. Ясній, який також є співрежисером відомого фільму “Добровольці Божої чоти”. Сучасні військові капелани вважають пісню “Молитва” своїм гімном.

Ця незвичайна історія є прикладом впливу віри та поезії на людську долю, а також підтвердженням сили людського духу в умовах війни.

Побудь, мій Боже, отут, зі мною, У цьому полі, у розпал бою. Серед руїни і серед краху Не дай пізнати глибини страху.
Не дай упасти в зневіру й розпач І побратимам розбігтись врозтіч. Побудь, мій Боже, отут, між нами, Душею батька, сльозою мами,
Сестри любов’ю, брата плечима, Чеканням милої, її очима. Побудь мій Боже, отут, зі мною, Посеред світу, посеред болю.
Храни від смepті, від кулі вражої. Будь мені, Боже вартою, стражею. Я тiло й душу тобі офірую. Побудь, мій Боже, зі мною! Вірую!