Старець-ігумен монастиря Есфігмен отець Варфоломій звернувся до українського народу із побажаннями справедливого закінчення війни і запевнив у своїх молитвах за українських воїнів та мирних жителів.

«Зі Святої Гори, із земного уділу Богородиці, з цього спокійного місця тиші, на якому щодня звершується безліч Літургій і возносяться молитви за увесь світ, у цей час ми звертаємо особливо наші думки і наші молитви у бік України, у бік українського народу, який зараз перебуває у страшних випробуваннях. Щодня, упродовж святої Літургії і ченці у своєму каноні особливо моляться за Україну, за те, щоб ця війна завершилась справедливо та якнайшвидше. Ми молимось неустанно за ваше здоров’я: як за здоров’я духовне, так і за здоров’я тілесне», – сказав ігумен Варфоломій.

Він запевнив, що афонські монахи моляться за вбитих воїнів і мирних жителів.
«Ми поминаємо так само і всіх полеглих, вбитих на цій війні. Поминаємо тих вбитих воїнів, але так само і невинно вбитих цивільних громадян. Нехай Господь упокоїть їхні душі у своїх оселях, нехай Він втішить своїх вірних і дасть благословіння своє, всьому українському народу».
«Народе України, ви є нашими братами і ми є вашими братами. Ми молимося і звертаємось до вас разом у молитві і з нетерпінням чекаємо того радісного дня, коли дзвони нам сповістять про вашу свободу. Дзвони свободи ви почуєте. Наші найкращі побажання завжди з вами. Нехай ви будете завжди благословенними», – підсумував ігумен монастиря Есфігмен.

Прес-служба Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія