Під стінами храму Св. Віри, Надії, Любові і матері їх Софії в Тернополі відбувся протест, який перетворився на конфлікт між молодими активістами та прихожанами УПЦ МП. Відео з події поширилося в мережі та викликало обурення серед користувачів. Сьогодні молодь знову збирається під храмом, сподіваючись на безінцидентний протест. Важливо поважати право на свободу віросповідання та демократичні цінності, що є основою нашого суспільства.

Вірянка УПЦ МП погрожувала фізичною розправою протестувальникам за віру

Вчора, 4 квітня, під стінами храму УПЦ МП в Тернополі вийшли на протест молоді люди, які вимагали переходу цієї церкви до Православної церкви України. Проте, подія отримала несподіваний поворот, коли парафіяни УПЦ МП проявили своє справжнє обличчя та навіть погрожували молодим дівчатам та хлопцям фізичною розправою.

Відео з події поширилося в мережі TikTok, на якому можна було побачити, як до однієї з молодих протестувальниць підійшла вірянка Московського патріархату та відверто заявила: “За Бога можна й дати по морді, і я б так зробила, але зараз Великий піст”. Прихожанка УПЦ МП намагалась переконати протестувальницю, що вона ще молода і не розуміє багато речей, адже УПЦ МП – це російська церква, як і вона сама, росіянка.

Проте, такі висловлювання вірянки здивували та засудили більшість інтернет-користувачів. Багато людей висловили своє незадоволення такими проявами націоналізму та нетерпимості від приверженців УПЦ МП.

Подія стала гучною та обговорюваною в українському суспільстві. Незабаром після цього до вірянки Московського патріархату підійшов молодий чоловік, привітався з “Слава Богу” і вони відійшли від місця протесту.

Сьогодні, 5 квітня, молодь знову збиратиметься під стінами храму УПЦ МП в Тернополі. Будемо сподіватися, що цей раз протест пройде без інцидентів та провідіння з боку прихожан УПЦ МП. Однак, важливо звернути увагу на те, що такі прояви нетерпимості та націоналізму є неприйнятними в будь-якій релігії та в будь-якому суспільстві. Важливо поважати право на свободу віросповідання та демократичні цінності, які є основою нашого суспільства.