Життя та діяльність Митрополита Мефодія показують важливість єдності та віри в єдність для України. Його патріотизм та роль у боротьбі за церковну та державну незалежність є незаперечними.

Важливість єдності та віри в єдність в контексті життя Митрополита Мефодія

Що додає важливості до нашого життя? Це запитання має багато відповідей, але для багатьох людей, відповідь на нього полягає в тому, щоб боротися за зміст свого існування. Життя Митрополита Мефодія служить як приклад цього прагнення до змісту.

Тільки після смерті Його Блаженства ми, почали бачити в цій потужній особистості такі риси, які ми не помічали за життя владики. Митрополит Мефодій був відомий своїм глибоким патріотизмом і вірою в єдність України. Він розумів, що справжня незалежність країни можлива лише тоді, коли всі її громадяни єднаються у своїй боротьбі за спільний мету.

Митрополит Мефодій очолював Українську Автокефальну Православну Церкву п’ятнадцять років і його роль в боротьбі за церковну та державну незалежність України була незаперечною. Предстоятель УАПЦ завжди казав, що усі релігії та юрисдикції мають бути підпорядковані головному пріоритету – єдності.

Сьогодні Україна перебуває у стані кровопролитної війни, в тому числі ідеологічної. Нашим ворогам було б дуже вигідно, щоб українці були розділені, щоб брат протистояв братові. Це робить нас слабкими і беззахисними. Митрополит Мефодій завжди наголошував на тому, що наша сила полягає у єдності тому питання об’єднання усіх православних України в єдину Святу Церкву є надважливою місією.

Сьогодні багато людей ставлять під сумнів не тільки релігійні, але й національні та культурні цінності. Але Митрополит Київський і всієї України Мефодій Кудряков вважав, що саме ці цінності формують нашу ідентичність і відчуття належності до національної спільноти. Він закликав до того, щоб не забувати свої корені та не відмовлятися від своїх цінностей, але також поважати інші культури та думки.

Таким чином, єдність і віра в єдність – це головні риси, які додають важливості до нашого життя, які проповідував Митрополит Мефодій. Це важливо не тільки для України, але й для всього світу, де переважає поділ і конфлікти. Єдність дозволяє нам перебороти проблеми, які ми не змогли б розв’язати, коли були розділені. Вона дозволяє нам бути сильними і визначати своє майбутнє самостійно.

Священник Валерій Кудряков був піонером українізації церковного життя. Свого часу Блаженніший міг би піти іншим шляхом і дочекатися високої та комфортної посади у заможній Російській Православній Церкві. Владика міг би зайняти вичікувальну позицію і не наражатися на шалений опір системи в історичні 90-ті роки. Але владика Мефодій не був би собою, коли б ішов за течією. Це була людина особливої харизми та вдачі. Він звик йти навпростець. Найкоротшим, але і найважчим шляхом. Владика Мефодій вмів брати відповідальність на себе, вмів відповіcти за свої слова та дії…

До вашої уваги пропонуємо відео з архіву ГО “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія” – Предстоятель УАПЦ (2000-2015) Митрополит Київський і всієї України Блаженніший Мефодій (Звернення до українського народу з Кафедрального Собору Святого Апостола Андрія Первозванного м.Києва запис зроблено в часі Різдва 2015 р.Б.) пройшло вісім років з дня трагічної смерті Його Блаженства, а кожне слово сказане Предстоятелем УАПЦ актуальні сьогодні як ніколи! Пам’ятаємо владико, просимо заступницьких молитов за нас, за нашу церкву, за нашу Україну!