Ватикан готовий посприяти проведенню мирних переговорів між Україною та Росією, якщо на це погодяться обидві сторони. Про це повідомив веб-портал Vaticannews

“Будь-яка посередницька діяльність вимагає запрошення обох сторін. Якщо Святий Престол отримає запрошення від України та від Росії, щоб допомогти у будь-який можливий спосіб переговорному процесу, ми б це вітали і намагалися б усіляко цьому допомогти”, – сказав секретар із міждержавних відносин Ватикану, архиєпископ Пол Річард Ґаллаґер20 травняна спільній пресконференції з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою.

Попередні спроби домогтися вирішення конфлікту між Україною та Росією зазнали невдачі, додав представник Ватикану.

“Мета мого візиту, – зазначив Секретар у справах стосунків з державами, – полягає в тому, аби продемонструвати близькість Святого Престолу та Папи Франциска до українського народу, зокрема у світлі агресії Росії проти України. І я запевняю вас, що як Святіший Отець, так і його найближчі співробітники, включаючи мене, дуже страждають через численні смерті, різного роду насильство, руйнування міст та інфраструктури, роз’єднання багатьох сімей, мільйонів переміщених людей і біженців”.

Архиєпископ Ґаллаґер додав, що його візит є також вираженням тієї особливої уваги Святішого Отця до України, яку він продемонстрував через Апостольського Елемозинарія Конрада Краєвського та Префекта Дикастерії служіння цілісному людському розвитку кардинала Майкла Черні.

Він підкреслив, що зустріч з міністром Дмитром Кулебою та іншими представниками державної і місцевої влади, а також з деякими релігійними діячами та особами, які сильно постраждали внаслідок війни, дозволила йому “доторкнутися до ран українського народу та почути його палке благання про мир”.

Ватиканський представник зазначив також, що того ж дня вранці він побував у «трьох багатостраждальних містах»: Ворзелі, Бучі та Ірпені. Він підкреслив, що помітив, що в цих містах люди жили нормальними життям, в добрих умовах, гарних будинках. І разом з тим, він побачив жахіття війни, відвідавши місця, де були братські могили.

“Занадто довго ми переконували себе, що війна в Європі неможлива, що такі речі більше не стануться. Від 1946 року нічого не було, за винятком того, що сталося на Західних Балканах у 90-х роках”, – підкреслив він, додаючи, що це вражає, коли бачимо такі жахіття в серці Європи.

Ватиканський дипломат наголосив, що це є справжнім закликом до пробудження, щоб сказати: “Не сприймаймо мир як даність”. “Мир – це Божий дар, – підсумував він, – але це також те, над чим людям доброї волі, незалежно від релігії чи політичної приналежності, слід постійно працювати. А якщо ми цього не робимо, то чинимо це на свій страх і ризик, як це красномовно продемонстровано в Бучі”.

Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами висловив вдячність українській владі, Католицькій Церкві та іншим Церквам та релігійним організаціям “за їхні зусилля щодо встановлення миру, сподіваючись, що об’єднані зусилля всього світу покладуть кінець руйнуванню і смерті”.

Щодо можливості візиту Папи Франциска в Україну, очільник Ватиканської дипломатії зауважив, що Папа дуже чутливий стосовно таких питань, як ситуація в Маріуполі.

“Він знає, що цього візиту прагнуть, і він більш ніж готовий допомогти або сам, або через своїх безпосередніх співробітників”, – зазначив архиєпископ, додаючи, що коли він повернеться до Риму, то обов’язково розповість про те, що бачив, про те, що говорять люди, і скаже Папі про очікування людей. “І я впевнений, що він поставиться до цього дуже серйозно, тоді побачимо, яке рішення він прийме, що найбільше відповідатиме, насамперед, інтересам народу України та миру у всьому світі”.

Ґаллаґер нагадав, що Папа Франциск обізнаний про події в Україні, йдеться зокрема про Маріуполь. Дружини бійців “Азова” Катериною Прокопенко та Юлія Федосюк нещодавно зустрілися з понтифіком і попросили допомогти врятувати їхніх чоловіків.