Богослов, архімандрит Кирило Говорун в інтерв’ю українським журналістам розповів, що в Україні є одна православна Церква, яка керується двома адміністративними структурами: УПЦ МП і ПЦУ. УПЦ МП, за його словами досягла найбільшого успіху у розділенні церкви через ЗМІ.

«Хочу ще раз підкреслити, що в Україні Церква одна – в Україні немає двох Церков. Це, якщо хочете, Православна Церква в Україні. Але ця Церква керується двома адміністративними структурами – УПЦ і ПЦУ. Ці адміністративні структури, по суті, екстраполюють своє розділення на громади. Робиться це, насамперед, через ЗМІ. УПЦ досягла у цьому найбільших успіхів – через Союз православних журналістів, Расколам.net та інші пропагандистські ресурси», – говорить богослов.

Отець Кирило зазначив, що пропагандистські ЗМІ УПЦ МП створюють інформаційну бульбашку, в яку потрапляє велика кількість українських вірян.

«Ця бульбашка підсилює протиставлення „нас“ проти „них“. У ПЦУ теж можна спостерігати подібну поляризацію, хоча й не в таких відверто пропагандистських формах. Тим не менш, дивлячись на виступи окремих священників і єпископів, я спостерігаю подібні спроби поляризувати українське Православ’я. Прикро, коли така поляризація створює ідентичність для церкви», – зазначив отець Кирило Говорун.