У важливому дні для автокефальної Української Православної Церкви, митрополит Нестор Писик вручив орден “Хрест Свободи” видатному ректору Афанасію Ломаковичу. В рамках заходів Всеукраїнської конференції, присвяченої Почаївській Лаврі, обговорюється важливість святилища для української ідентичності.
У світлі патріотизму та віри: Всеукраїнська конференція про роль Почаївської Лаври в українській ідентичності 2023 р.Б.
У важливий і величний день для автокефальної Української Православної Церкви, на фоні відродження української духовності та патріотизму, митрополит Нестор Писик здійснив видатну подію. З благословення Блаженнішого митрополита Київського та всієї України Епіфанія Предстоятеля УПЦ (ПЦУ), митрополит Нестор відзначив ректора Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії, професора Афанасія Ломаковича, надаючи йому заслужено високу нагороду – орден “Хрест Свободи”.

Сьогодні, в усвідомленні своєї історії та культурної спадщини, ми збираємося на Всеукраїнську наукову конференцію, що присвячена Почаївській Лаврі. Цей світлий захід осяяний патріотизмом і вірою важливими чеснотами для кожного українця, адже подія спрямована на розкриття ролі Почаївської Лаври в формуванні української православної ідентичності.
Серед тих, хто об’єднався на цьому світлому і урочистому святі духу і історії, ми маємо честь вітати дорогого гостя-земляка митрополита Волинського і Луцького, Михаїла. Він є яскравим прикладом служіння та відданості нашій вірі і культурному спадку, який Почаївська Лавра символізує для всього західного регіону.
В цей величний день, ми піднімаємося ще вище на одну сходинку, об’єднані духом патріотизму та вірою в майбутнє нашої України. Нехай наші стародавні святині служать нам вічним джерелом натхнення та об’єднання, а митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор та всі учасники конференції будуть світлим-живим прикладом, як долати виклики і служити народу та вірі з величчю і ревністю.


Біографічна довідка:
Афанасій Миколайович Ломакович (нар. 2 липня 1941, м. Кременець) — український учений-математик. Кандидат фізико-математичних наук (1971), професор (1990). Почесний Академік АН ВШ України (2008). Відмінник народної освіти (1983), Заслужений працівник народної освіти України (1998). Ректор Кременецького обласного гуманітарно-педагогічного інституту iм. Т. Шевченка (від 2002).
Народився у м. Кременець Тернопільської області у селянській сім’ї. У 1948—1958 рр. навчався у місцевій середній школі № 3. У 1963 р. закінчив Кременецький державний педагогічний інститут (нині ТНПУ) за спеціальністю «вчитель математики середньої школи». У цьому ж році вступив до аспірантури при кафедрі математики Київського державного педагогічного інституту ім. М. Горького, яку закінчив у 1967 р.
У 1967—1969— викладач кафедри математики Рівненського державного педагогічного інституту ім. Д. З. Мануїльського. У 1969—1970 — старший викладач. У 1970—1972 — виконувач обов’язків доцента.
Від 1972 — старший викладач кафедри математики Тернопільського державного педагогічного інституту. У 1973—1975 — завідувач цієї ж кафедри. У 1975—1977 — декан фізико-математичного факультету. У 1977—1993 — проректор з наукової роботи. У 1989—1994 — професор кафедри математики та методики її викладання.
Від 1994 р. — директор Кременецького обласного комунального педагогічного коледжу ім. Т. Г. Шевченка. Від 2002 р. — ректор цього навчального закладу.
Голова районної організації Конгресу української інтелігенції (від 1998), голова районного осередку Партії зелених (від 2000).
Одружений, має сина – Віталій Ломакович, економіст, банкір, засновник та голова Правління GROWFORD INSTITUTE.
Нагороджений: медаль А. С. Макаренка (1980),
орден «Знак Пошани» (1981),
диплом та ІІІ премія МВССО УРСР за досягнення в навчально-виховній і науково-методичній роботі (1989),
грамота ВР України, “Хрест Свободи” ПЦУ.
Слава Україні! Героям слава!
Соц.медіа