20 грудня в стінах Київської соборної мечеті «Ар-Рахма» зібралися сотні людей для святкування світлої події народження Пророка Мухаммада, яка також відома, як Маулід.

Слово «Маулід» в арабській мові означає «народження». У Шарі’ата це слово означає народження Пророка Мухаммада, мир Йому, а також традицію відзначати цю подію («Маулід Ан-Набій»).

Мухаммад, мир Йому, був останнім Пророком і Посланником Всевишнього Творця. Він народився 12 числа місяця Рабі’уль-аууаль в Рік слона. Завдяки його заклику блага вість про Істину поширилася по всьому світу.
Традиційно мусульмани відзначають Маулід Пророка протягом усього місяця Рабі’уль-аууаль, а також у деяких народів прийнято проводити Маулід на релігійних зібраннях в будь-який час року.

Крім мусульманської громади столиці, серед гостей були представники дипломатичного корпусу, державної влади, громадських організацій, діячі культури, науки, а також представники Української Автокефальної Православної Церкви та голова Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія Наталія Шевчук.

Вечір розпочався з читання Священного Кур`ана. У програмі свята були релігійні співи у виконанні ансамблю «Аль-Іршад» і групи «Нур», фільм про пророків, презентація нової книги «Шлях до досконалості», вітальні виступи гостей, а також були зачитані офіційні привітання від представників державних органів України.

Крім того, слово взяв Муфтій України шейх Ахмед Тамім. Він подякував усім гостям, які приєдналися до заходу в цей важливий для всіх мусульман день, і нагадав, що мусульмани є невід’ємною частиною українського суспільства, яка працює на згуртування багатонаціонального народу країни.

На завершення урочистостей був показаний Волос Пророка Мухаммада, щоб всі віруючі змогли взяти від цієї священної реліквії благословення.

Святковий вечір закінчився шоу феєрверків на честь одного з найкращих створених.

 

Духовне управління мусульман України