Блаженніший Митрополит Мефодій, Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви, був патріотом, який присвятив своє життя служінню Богу та Україні. Він був скелею українського православ’я на духовному фронті, поборником української незалежності та справедливості. Українські військові неодноразово вшановували пам’ять Блаженнішого Митрополита Мефодія, покладаючи квіти до його могили та вшановуючи його як духовного провідника нації. Вони розуміють, що саме такі люди, як Митрополит Мефодій, вказують шлях до правди, справедливості та свободи. Нехай наша нація завжди пам’ятає тих, хто бореться за нашу свободу та незалежність, і ніколи не забуває наших героїв та молитвенників, таких як Блаженноспочилий Митрополит Мефодій.

Героїзм та патріотизм українських захисників, які зараз відстоюють незалежність та територіальну цілісність України, відображають ті самі цінності, які були важливі для Блаженнішого Митрополита Мефодія. Вони служать своїй країні не менш самовіддано, ніж Митрополит Мефодій служив своїй вірі та народу.

Україна – це наша батьківщина, наша земля, наш дім. Ми маємо пишатися тим, що ми українці, і зберігати нашу національну ідентичність. Але часом наша нація стикається з великими випробуваннями, і саме в такі моменти ми знаходимо героїв, які захищають нашу землю та нашу свободу.

Одним з таких видатних релігійних лідерів на духовному фронті, був і залишається Блаженніший Митрополит Мефодій (Кудряков), Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви (2000-2015 рр.), який присвятив своє життя служінню Богу та Україні. Він був яскравим прикладом патріотизму та палкої любові до своєї країни, що стало однією з його найбільших місій у житті.

Блаженніший Митрополит Мефодій був відомий своїми титанічними зусиллями на користь розвитку української культури та освіти, а також ревним поборником по створенню єдиної помісної української церкви, визнаної світовим православ’ям. Блаженніший був патріотом, який твердо вірив в силу нації та працював над тим, щоб зробити Україну кращою країною для наступних поколінь.

Тому, мабуть не випадково українські військовослужбовці вирішили оригінально вшанувати 74-річницю від дня народження Блаженнішого Митрополита Мефодія, надіславши “вітальну листівку” російським окупантам з написом “За МП” від імені владики Мефодія, написану на снаряді літального апарату, який 11 березня 2023 року був успішно зкерований на ворожу ціль! Таким чином наші хлопці засвідчили свою повагу та вдячність Блаженноспочилому Митрополиту Мефодію за його внесок у розвиток України та становлення Святої Автокефальної Церкви.

Сьогодні ми повинні пам’ятати наших героїв-захисників, які ризикуючи своїми життями, захищають нашу країну та нашу свободу. Ми повинні поважати, дякувати та підтримувати їх за їхні надлюдські зусилля в збереженні нас як українців, збереженні територіальної цілісності держави та за жертовність у відстоюванні права на свободу нашого народу. Ми маємо бути горді тим, що ми українці і повинні пам’ятати наших героїв-захисників, які зробили все можливе для того, щоб наша країна стала міцнішою та успішнішою.

Отже, молімося за наших героїв та пам’ятаймо Блаженнішого. Слава новітнім героям України! Слава Україні!

Автор: Наталія Шевчук

Пресслужба Фонду