Святий Юліан – молодий християнський мученик, який став символом непохитної віри та мужності наперекір гонінням і катуванням. Його життя і подвиг прославляються в Православній Церкві як приклад відданості Христу до кінця.

Святий Юліан: становлення, віра та мученицька смерть

Сьогодні Православна Церква вшановує всіх преподобних отців, котрі в подвигу просяяли (перехідне святкування в суботу сиропусного тижня) – Мучеників Савина (287) і Папи (305-311). Апостола Аристовула, єпископа Вританійського (Британського, І). Священномученика Олександра, папи Римського (119). Мученика Юліана Аназаврського (305-311). Священномучеників Трофима і Фала, пресвітерів Лаодикійських (близько 300).

НАШ ТЕЛЕГРАМ

16 березня – день мученика Юліана. Святий походив із м. Аназарва (Кілікія, Мала Азія). Він був сином сенатора-язичника, а мати, Аскліпіодора, була християнкою. Овдовівши, Аскліпіодора із сином переїхала до Тарса, тому свт. Іоанн Золотоуст називає Юліана «співгромадянином» апостола Павла. У Тарсі вона хрестила сина і виховала у християнському благочесті.

Коли святому виповнилося 18 років, імператор Діоклетіан (284-305) почав гоніння на християн. Серед інших був схоплений і святий Юліан. Його привели до правителя Маркіана на суд, де довго вмовляли зректися Христа. Ні катування, ні погрози, ні обіцянки дарів та почестей не могли схилити благочестивого юнака до принесення язичницьких жертв та зречення Христа.

Святий сповідник залишався непохитним у твердій вірі. Цілий рік мученика водили містами Кілікійської області, в кожному з них допитували і жорстоко катували, після чого кинули до в’язниці. Мати святого Юліана йшла за сином і молилася, щоб Господь ще більше зміцнив його у вірі та подвигу. У місті Егеї під приводом переконати сина принести жертву ідолам, вона просила правителя дозволити їй відвідати в’язницю. Три дні вона провела у в’язниці із сином, благаючи його бути твердим до кінця.

Святий Юліан знову постав перед правителем. Думаючи, що мати переконала сина коритися імператорському указу, правитель почав хвалити її розсудливість. Несподівано свята Аскліпіодора сміливо сповідала себе християнкою. Святий мученик Юліан так само безстрашно і мужньо викривав язичницьке багатобожжя. Тоді правитель наказав відрубати матері ступні ніг через те, що вона супроводжувала сина з Тарса. Свята мучениця померла від завданих ран. Мученика Юліана зашили в мішок, наповнений піском та отруйними гадами, і кинули в море. Мученицька смерть його настала близько 305 року.

Молитва до святого Юліана

О святий Юліане, наш заступнику перед Богом, ти, хто шукав Божої мудрості та любові, щоб ділитися нею з іншими, вислухай наші молитви.

Ми благаємо тебе, молися за нас перед Божественною Трійцею, щоб ми могли наслідувати твій приклад і стати людьми віри та милосердя.

О, святий Юліане, ти, хто був сильним та відважним свідком Христа, захисти нас від усякого зла, і допоможи нам знайти силу та мужність, щоб відстоювати свої переконання та істину віри, навіть у важкі моменти нашого життя.

Молися за нас, щоб ми могли знайти спокій, милість та благодать Божу, і щоб наші дії та слова завжди прославляли його ім’я.

О, святий Юліане, захищай нас від усякої хвороби та страждань, і підтримуй нас у наших труднощах та проблемах. Нехай твоя благодать допоможе нам у нашому духовному зростанні і на шляху до спасіння.

Ми благаємо тебе, святий Юліане, щоб твоя молитва до Бога за нас була почутою та прийнятою, і щоб наші серця заповнились миром, любов’ю та сподіванням. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія