2 березня відзначається пам’ять святого Феодота, єпископа Киринейського, мученика й свідка віри Христової. Його життя та страждання віддзеркалюють відданість і мужність перед гонителями на християнство.

Відданість вірі та мучеництво: Життєвий шлях святого Феодота

Сьогодні, 2 березня, Православна Церква вшановує святого мученика Феодота, єпископа Киринейського (бл. 326), святого Іова (Борецького), митрополита Київського і всієї Руси (1631), мученицю Євфалію (257), мученика Троадія (ІІІ), преподобного Агафона Єгипетського і святого Арсенія, єпископа Тверського (1409). Нехай ці святі моляться за нас.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

2 березня – пам’ять святого Феодота (Богдана)

Священномученик Феодот походив з малоазійської Галатії. Він був єпископом міста Киринія, що на Кіпрі. Під час гоніння на християн нечестивого Лікінія (307-324) святий Феодот відкрито проповідував Христа, закликаючи язичників залишити ідолослужіння і звернутися до Істинного Бога.

Намісник Кіпру Савін наказав розшукати і привести єпископа Феодота на суд. Святий, дізнавшись про цей наказ, не чекаючи посланих воїнів, відразу з’явився до намісника зі словами: «Я той, якого ти шукаєш, з’явився, щоб проповідувати Христа Бога мого». Намісник наказав бити святого без пощади, підвісити на дереві і стругати гострими знаряддями, а потім відвести до в’язниці. Через п’ять днів святий Феодот був знову приведений до намісника, який вважав, що після тортур єпископ вважатиме за краще відректися від Христа, ніж переносити нові муки. Але святий Феодот не припиняв проповідувати про Христа. За таке сповідання його піддали ще більшим катуванням. Багато свідків страждань мученика, уражені терпінням святого і його промовами, увірували в Христа. Дізнавшись про це, Савін наказав припинити тортури і посадити святого до в’язниці.

У той час святий Костянтин Великий (пам’ять – 21 травня) дарував свободу віросповідання всім християнам і в числі багатьох страждальців звільнив і святого Феодота. Святитель повернувся додому і після двох років єпископського служіння мирно відійшов до Господа близько 326 року.

Молитва до святого мученика Феодота

Великий мученику Феодоте, ти, чий дух витканий з безсмертної любові і невичерпної віри, прийми нашу скромну молитву в цей важкий період випробувань під час російсько-української війни. Твоя велична самопожертва для нас спасіння, ми благаємо тебе смиренно про справедливу перемогу, щоб український народ відчув тепло миру.

Нехай твої молитви проникнуть до сердець тих, хто стоїть на захисті істини та свободи. Опікуйся нашими воїнами-захисниками під невидимим крилом твого молитовного захисту нехай перебувають, даруй їм силу, відвагу та рішучість. Нехай глибокий мир оселиться в Україні, а твої молитви будуть нашим крилом над просторами віри, надії та любові. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія