Дізнайтеся більше про Свято Богоявлення в Україні, переходячи на новоюліанський календар, через розмову з отцем Романом Будзинським, настоятелем автокефальної Української Православної Церкви Київської Митрополії Святих Жон-Мироносиць.

Відкриття Божественної Трійці: Святкування та Традиції через Призму Святого Богоявлення про це та інше у розмові з протоієреєм Романом Будзинським

Цьогоріч, 6 січня, українці відзначають Свято Богоявлення чи, як його ще називають, Хрещення Господнє. Зміна дати святкування пов’язана з переходом Православної церкви України на новоюліанський календар. В ексклюзивному інтерв’ю для “Суспільне. Спротив”, настоятель ставропігійної релігійної громади автокефальної Української Православної Церкви (ПЦУ) Київської Митрополії Святих Жон-Мироносиць, протоієрей Роман Будзинський, поділився духовними знаннями та розкрив традиції цього важливого свята.

Історія та Значення Богоявлення

Отець Роман пояснив, що термін “Богоявлення” використовується для позначення Хрещення Господнього через виявлення Божественної Трійці. Саме в цей день, під час хрещення Ісуса Христа, відбулося виявлення Бога у формі Отця, Сина та Духа Святого. Богоявлення вказує на виявлення Божества та підтверджує Його божественну сутність.

Свято Богоявлення є останнім у різдвяно-новорічному циклі та символізує закінчення святкового періоду.

Релігійні Звичаї та Обряди Святкування

У розмові з журналістом протоієрей Роман Будзинський зазначив основні релігійні звичаї, пов’язані із Святом Богоявлення. Отець Роман акцентував увагу на освяченні води, яке є ключовим елементом цього свята. Під час святкування, віряни поглиблюють свою віру через пірнання у воду, як символ очищення для багатьох та отримують благословення дому через окроплення святою водою. Це символічні дії, що виражають прагнення очистити свої серця та віру в Бога.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Питання Журналіста: Традиційне Пірнання та Віра в Цілючі Властивості Води

Журналіст запитав про традицію пірнання у воду в цей день і попросив отця Романа поділитися своїми думками щодо віри в цілючі властивості води на Богоявлення. Отець Роман роз’яснив, що традиція пірнання в воду має свій корінь в обряді хрещення, який символізує очищення від гріхів. Щодо цілючих властивостей води, він наголосив на їх духовному символізмі та важливості внутрішньої віри.

Рекомендації Щодо Пірнання та Участь у Святкуванні

Протоієрей Роман надав рекомендації щодо місць для пірнання в воду та зазначив, що важливо дотримуватися правил безпеки. Також, він звернув увагу на те, що людям із певними проблемами зі здоров’ям рекомендується утриматися від пірнання, проте вони можуть приєднатися до святкування через молитву та участь у святкових богослужіннях.

Освячення Водогонів та Криниць

Щодо освячення водогонів та криниць, отець пояснив, що це залежить від традицій конкретної церкви чи територіальної громади. Деякі церкви влаштовують освячення великих водойм, включаючи міські водогони та криниці.

Зберігання та Використання Освяченої Води

На завершення інтерв’ю, протоієрей Роман Будзинський пояснив, що освячену воду можна зберігати протягом року, а використовувати її для благословення дому, пиття та цілющих потреб.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Вітання та Слово Для Вірян

Настоятель ставропігійної православної громади Св. Жон-Мироносиць – отець Роман Будзинський завершив інтерв’ю словами вітання для вірян з нагоди Святого Богоявлення, закликаючи їх до світлого та благословенного свята. Він нагадав, що вода, освячена на Богоявлення, очищає не лише тіло, але й душу, наповнюючи її благословенням і світлом віри.

Інтерв’ю з отцем Романом Будзинським надає глибоке розуміння та особливий погляд на традиції та духовний аспект Святого Богоявлення. За його словами, це свято не лише об’єднує вірян, але й пропонує можливість зануритися в духовну глибину віри та благословення.

Христос Хрещається! В ріці Йордані!

Джерело: Ставропігійна парафія святих Жон-Мироносиць УПЦ(ПЦУ)