Митрополит Олександр Переяславський і Вишневський відповів на запитання про конфлікт у Києво-Печерській лаврі та закликає до мирного вирішення ситуації шляхом переговорів між сторонами. Він також висловив думку, що УПЦ (МП) мала б проголосити автокефалію, щоб уникнути подібних конфліктів у майбутньому.

Митрополит закликає до мирного вирішення конфлікту та проголошення автокефалії УПЦ (МП)

Митрополит Олександр Переяславський і Вишневський відповів на запитання про те, як влада планує вирішувати ситуацію з Києво-Печерською лаврою. Він висловив сподівання, що влада організує переговорний процес між представниками УПЦ (МП) і ПЦУ, і відповідні структури дійдуть до спільного знаменника. Митрополит також відповів на запитання про стратегію ПЦУ щодо Лаври. Він висловив думку, що УПЦ (МП) мала б проголосити автокефалію, щоб проросійські монахи та клірики самі покинули Києво-Печерську лавру.

Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр надіється на те, що конфліктна ситуація в Києво-Печерській лаврі буде вирішена мирним шляхом. Він вважає, що влада повинна організувати переговорний процес між ПЦУ та УПЦ (МП), який допоможе дійти до компромісу.

Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр зазначив, що йому дуже прикро з тієї ситуації, яка зараз відбувається в Києво-Печерській лаврі. Він висловив думку, що її можна було б уникнути, якби влада вчасно локалізувала владику Павла як намісника. Він також висловив думку, що УПЦ (МП) мала б проголосити автокефалію, щоб проросійські монахи та клірики самі покинули лавру.

Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр висловив надію на те, що влада зможе допомогти вирішити конфліктну ситуацію в Києво-Печерській лаврі шляхом мирного діалогу та переговорів між сторонами. Він підкреслив, що такий підхід дозволить досягти компромісу та знайти рішення, що задовольнить всіх сторін.

Митрополит також висловив думку, що УПЦ (МП) мала б проголосити автокефалію, що дозволить уникнути подібних конфліктів у майбутньому. Він вважає, що це може стати одним із шляхів розв’язання проблеми з проросійськими монахами та кліриками, які не бажають підкорятися новій церковній владі.

Загалом, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр закликає до мирного вирішення конфлікту та до спільної дії влади, представників УПЦ (МП) та ПЦУ, щоб забезпечити стабільність та єдність у церковному житті України.