У третьому столітті під час гоніння на християн благочестива жінка Руфіна врятувалася від переслідувань, народивши сина Кодрата в горах. Його дитинство та доросле життя пройшли в пустелі, присвячене молитві та вірі. Святий Кодрат виявився мужнім захисником віри, вивчивши грамоту та лікарське мистецтво. Спільно з друзями він став об’єктом гонінь, але його віра в Христа залишилася непохитною, навіть під час нелюдських страждань та випробувань.

Велика історія віри та мужності наперекір гонінням: Святий Кодрат і його духовне життя, страждання за Христа та молитва

10 березня щорічно вшановується день мученика Кодрата, святого, чия віра та мужність стали прикладом в боротьбі за християнські цінності в III столітті. Його життєвий шлях почався у горах, коли його мати, благочестива жінка Руфіна, втекла від гоніння на християн.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Промислом Божим немовля (Кодрат) залишилося живим, отримуючи харчі чудесним чином з-під хмари. Його дитинство та юнацькі роки пройшли в пустелі, де він вивчав грамоту та лікарське мистецтво, досягаючи великих успіхів. Проте, більше за все, святий Кодрат віддавав перевагу безмовності та молитві, проводячи багато часу в горах.

Під час гонінь на християн його віра була піддана великим випробуванням. Святий Кодрат, разом із своїми друзями, був схоплений воєначальником Ясоном та кинутий до в’язниці. На допитах він мужньо захищав свою віру, переконуючи інших стояти твердо за християнські цінності.

Навіть під час катувань святий Кодрат залишався міцним у вірі, підтримуючи інших мучеників. Як відзначається, навіть звірі відмовилися атакувати їх під час розтерзання. Остаточно мучеників присудили до усічення мечем, але перед стратою вони попросили часу для молитви.

Святкова дата 10 березня служить нагадуванням про життєвий приклад святого Кодрата та його безкомпромісну відданість християнським цінностям в обличчі гонінь та випробувань. Його спадок продовжує надихати віруючих світу і нині.

Молитва до Святого Кодрата про захист синів та дочок України, що стоять на обороні Держави нашої

Милосердний мучениче Кодрате, заступнику наш перед Престолом Небесним!

Дивною вірою і мужністю ти вистояв перед випробуваннями, вірно служачи Спасителю Христу. Звертаємось до тебе в молитві, просимо тебе, благослови й оберігай синів та дочок України, що віддано стоять на обороні нашої Держави у час військового протистояння.

Нехай твоя святість та молитва наповнять їх серця, щоб вони витримували випробування і стояли твердо на захисті правди та свободи. Віримо в твою молитовну силу перед Богом, і в твою здатність випросити для нас перемогу над ворогом.

Святий Кодрате, молимо тебе, будь нашим заступником у часи небезпеки, освітлюй шляхи наших захисників і наповнюй їх серця духовною силою та відвагою. Нехай Божа благодать залишається з ними на кожному кроці, а твоя опіка прикриває їх як нескорених воїнів. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія