Огляд візиту Вселенського Патріарха Варфоломія до Святій Церкві Святого Мінасу, де відбулося щасливе та вдячне богослужіння.

Враження, Благословення та Молитва: Духовне зібрання у важливий момент

Промова Його Святості Вселенського Патріарха Варфоломія під час святкування М. Вечірні у Святій Церкві Святого Мінасу Гіпсоматейського (10 листопада 2023 р.)


Святійший Митрополит Силіврійський, пане Максиме, Архиєрейський Глава регіону Іпсоматія,

Всечесні отці,

Ваші шановні лорди,

Улюблені в Господі,

Прекрасний мученик Христовий Міна Чудотворець сьогодні вкотре вів наші кроки до нашої улюбленої іпсоматеї, щоб поклонитися йому, щоб благословити вас, наші любі християни, а також, щоб розділити з вами радість і досвід від паломництва, які ми здійснили протягом останніх двох місяців до Елії, Фінляндії, Естонії, Угорщини, Ватикану, Афін, Іспанії, Монако та нещодавно нашої участі у двох важливих міжнародних зустрічах в Абу-Дабі, в Об’єднаних Арабських Еміратах.

Зворушливі прояви поваги та любові до нашої скромної особи та до наших товаришів, де б ми не були, носіїв прихильності, благословення та постійного пастирського та гуманітарного інтересу Святої Церкви Христа Великого, неможливо описати. І ми із задоволенням зазначаємо заднім числом, що ми правильно вирішили здійснити стільки офіційних Патріарших візитів цього року, і за такий короткий період часу. Це жива і відчутна присутність Вселенського Патріархату на світовій арені, свідчення тим, хто знаходиться поза духовними столицями, які він втілює і виражає протягом століть, але це також збагачення самого Патріархату, його спілкування з Патріархатом. Божим світом своєї провінції, а також з іншими локально-автономними та автономними Церквами та їхнім досвідом, а також з різними міжхристиянськими організаціями та міжрелігійними органами, щоб ми могли сказати, що існує справжня взаємна любов і духовна користь між ними. Слава Богу і за це велике і рясне Його благословення!

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Любі друзі,

Сьогодні ввечері ми відслужили тут, в Іпсоматеї, урочисту вечірню свята, а завтра відслужимо в Баліносі, разом з урочистим відкриттям тамтешньої оновленої церкви та її освяченням в ім’я святого Міни, святої пам’яті великомученика, особливо нас, християн. Міста, де ми особливим чином вшановуємо свідчення і свідчення «через Христа віру Євангелію». А мучеництва бувають двох видів: мучеництво крові і мучеництво сумління, вони безкровні, але однаково болісні. Подібно до того, як жертва Божественної Євхаристії є безкровною, «розумне богослужіння», яке приноситься, між іншим, також від імені мучеників віри в Христа, які закінчили свою віру і спочивають.

Такими мучениками і сповідниками сповнений пантеон і календар нашої Церкви, і ми, «живі і покійні», черпаємо з них урок і приклад, але водночас мужність і бойовий дух, оскільки бачимо, що « нинішні страждання не варті часу, щоб нам відкрилася майбутня слава» (Рим. 8, 18).

З іншого боку, святий образ великомученика Міни та його співслужителів Віктора і Вікентія мучеників і Феодора Студита Сповідника нагадує всім нам про святий обов’язок, який ми маємо всюди і завжди давати свідчення та сповідувати віру. і надію на нас, не смиряючись і не боязко, але корячись «Богу більше, ніж людям», з презирством, з добрим ставленням до всіх, один серед нас, після всіх людей, які миряться, і хваляться в Господі за те, що ми є і за те, що ми віримо і представляємо.

У контексті цих думок ми відчуваємо потребу привітати та висловити батьківську подяку всім їм, які працюють у цьому священному середовищі та пропонують свій цінний внесок у суспільство в цілому. Зокрема, ми висловлюємо наше задоволення нашому святому представнику тут, святому Сіліврію, за блискучу роботу, яку він виконує. Не маємо серця Церкви Церкви Церкви о.і род. Нехай Господь укріпить їх у їхній чесній праці і нехай усі ми маємо заступництво у Бога за нас святителя і чудотворця Міни, бо «молитва справедливості дуже дієва»!

Усім присутнім бажаємо мирної та благодатної зими! З Днем Народження!

Джерело: ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟN ΠΑΤΡΙΑΡΧEION