У п’яту неділю після Пасхи, про самарянку, та в день свята Перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая з Мир Лікійських у місто Бар, 22 травня 2022 року, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолив святкову Божественну літургію у столичному храмі святого Миколи Набережного.

Цього дня громада відзначає престольне свято та 250-ліття з часу освячення храму на честь святителя Миколая, що розташований на Подолі в Києві.

За Божественною літургією Предстоятелю Православної Церкви України співслужили митрополит Сімферопольський і Кримський Климент, єпископ Луганський і Старобільський Лаврентій, настоятель храму протоієрей Стефан Яремчук та запрошене духовенство.

Після прочитання Євангелія Предстоятель помісної Української Православної Церкви виголосив першосвятительське слово проповіді.

Під час богослужіння лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш український народ. Також Митрополит Епіфаній возніс молитву про звільнення України від нашестя чужинців.

Після запричасного стиха проповідь виголосив настоятель храму на честь святителя Миколая (Миколи Притиска), професор Київської православної богословської академії протоієрей Олег Маланяк.

Наприкінці богослужіння Блаженнійший Митрополит Епіфаній привітав настоятеля та громаду з престольним святом та з 250-літтям з часу освячення храму й побажав, щоб Господь давав сили й надалі трудитися для розбудови Української Православної Церкви.

На завершення святкового богослужіння відбувся урочистий хресний хід.

Джерело: Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)