25 квітня – день святої Афанасії, ігумені Егінського монастиря, яка жила у VIII столітті. Вона вирішила стати монахинею після бачення зірки, що спустилася до неї. Після першого шлюбу, її довелося вийти заміж знову за військовослужбовця згідно з указом імператора. Після смерті другого чоловіка, вона роздала майно, прийняла чернецтво і стала ігуменією монастиря на острові Егіні. Під її керівництвом монастир став зразковим у своєму дусі і житті. Свята Афанасія є покровителькою чесності, чистоти, покаяння, молитви, монашого життя та жінок у складних життєвих ситуаціях.

Життєвий шлях ігуменії Егінського монастиря, покровительки чесності та покаяння, яка допомагала людям та зверталася до Бога в молитві

25 квітня – день преподобної Афанасії, ігумені Егінського монастиря. Ця свята жінка жила у VIII столітті і була ігуменією монастиря на острові Егіні. Вона народилася в благочестивій християнській сім’ї від Микити та Марини. Вже в семирічному віці дівчинка вивчила Псалтир, яку читала постійно з розчуленням. Одного разу, під час роботи за ткацьким верстатом, свята Афанасія побачила зірку, що спускалася до неї зверху, яка освітивши її всю, зникла. З того часу вона просвітилася душею і твердо вирішила піти в монастир.

Коли святій Афанасії виповнилося 16 років, батьки благали її вийти заміж. Дівчина підкорилася, але прожила у шлюбі лише 16 днів: чоловіка було взято на війну і там убито. Овдовівши, свята Афанасія вирішила виконати своє давнє бажання, але на той час вийшов указ імператора Михайла Косномовного (820–829), згідно з яким молоді вдови мали одружуватися з молодими воїнами. Святій Афанасії довелося знову вийти заміж. Заміжня вона вела благочестиве і доброчесне життя: працювала по дому, допомагала хворим і нужденним, приймала мандрівників. У недільні та святкові дні преподобна запрошувала до себе рідних та знайомих та читала їм Святе Письмо. Під її впливом чоловік її пішов у монастир і надав дружині дозвіл на постриг.

Свята роздала майно, прийняла чернецтво і разом із благоговійним товариством поїхала до монастиря на острові Егіні, де й стала ігуменією. Під керівництвом святої Афанасії монастир став зразковим у своєму дусі і житті. Вона померла у 9-й день місяця листопада 860 року, залишивши після себе славу святої і духовність, яка жива і до наших днів.

Свята Афанасія є покровителькою чесності, чистоти, покаяння, молитви, монашого життя, а також жінок, які опинилися у складних життєвих ситуаціях. Її життя є прикладом самопожертви, милосердя і благочестя, а її святість відображається в тому, як вона допомагала людям і зверталася до Бога в молитві.

Молитва до преподобної Афанасії, ігумені Егінського монастиря

О, преподобна мати Афанасіє, єгипетська благочестива жінко! Ти прийняла постриг в 27 років і стала ігуменею монастиря на острові Егіні, де служила Богу і людям, провадячи життя в молитві та духовній боротьбі. Молись до Бога за нас, щоб ми могли наслідувати твою покірність, самовідданість і благочестя. О, свята мати Афанасіє, моли Бога за нас! Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія