Останнє судове засідання у справі передачі кременецького Миколаївського собору у власність держави принесло важливі зміни. Заява відповідача про самовідвід судді була відхилена, що відкриває нові перспективи для справи. Крім того, були зроблені коригування у найменуванні відповідача. Наступне засідання заплановане на 12 червня, і громадськість з нетерпінням очікує подальших розвитків у цій справі, яка має значення для національної культурної спадщини та релігійних питань.

Заява про самовідвід судді в справі Свято-Миколаївського собору визнана необгрунтованою, суд прийняв важливі рішення.

На останньому судовому засіданні у справі передачі кременецького Миколаївського собору у власність держави, суд прийняв кілька рішень, які вплинуть на подальший хід справи. Заява відповідача про самовідвід судді була визнана необгрунтованою, що є важливим розвитком у цьому процесі. Нагадаємо, самовідвід судді був вимогами представників Української Православної Церкви (УПЦ) у зв’язку з справою повернення майна Кременецькому заповіднику.

Крім того, суд задовільнив заяву позивача щодо виправлення описки в найменуванні відповідача. Тепер правильне найменування відповідача у даній справі буде “Релігійна громада «Парафія Святителя Миколая» Свято-Миколаївського собору м. Кременець, Кременецького району Тернопільської єпархії Української Православної Церкви”. Крім того, суд підтримав заяву відповідача щодо припинення повноважень одного з представників відповідача.

Представник УПЦ наголошував на необхідності самовідводу судді, посилаючись на його можливу прихильність до Помісної Православної Церкви України (ПЦУ) або інших конфесій. Захисник парафії УПЦ вважав, що в справі релігійного характеру такий суддя не може бути об’єктивним.

Наступне судове засідання у цій справі заплановане на 12 червня. Продовження розгляду цієї справи викликає значний інтерес серед громадськості, оскільки вона стосується власності народного культурного спадку та важливих релігійних питань. Залишається сподівання, що рішення суду в цій справі буде об’єктивним та справедливим.

Джерело: Пресслужба Тернопільської єпархії УПЦ (ПЦУ)