СБУ звинуватила настоятеля храму УПЦ МП в розпалюванні релігійної ненависті на Закарпатті, що призвело до порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності та релігійних переконань. Голова Громадської Організації, Наталія Шевчук, висловила своє схвалення роботою СБУ та сподівається, що ця робота матиме незворотній характер та на підозрюваного буде накладено реальний термін покарання. Робота СБУ та інших правоохоронних органів є важливою для забезпечення безпеки та захисту прав громадян, а також збереження міжконфесійного миру та співіснування в мультикультурному суспільстві.

Голова Громадської Організації “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія” схвалює роботу СБУ у забезпеченні безпеки та захисту прав громадян.

Голова Громадської Організації Наталія Шевчук “Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія” – висловила схвалення роботою СБУ, яка останнім часом є послідовною та набуває ознак системності. Вона зауважила, що найбільш одіозні симпатики “руського міра” нарешті отримують адекватну оцінку своїм діям на користь держави ворога.

Голова ГО сподівається, що ця робота матиме незворотній характер, а подізри матимуть судове продовження, зокрема в даному випадку перший умовний термін не навчив цього “московського служителя ” нічому, тому повторний присуд має мати уже реальний термін позбавлення волі за діяльність на користь ворога.

Пресслужба СБУ повідомила, що на Закарпатті настоятель храму УПЦ МП отримав підозру у розпалюванні релігійної ненависті. Фігуранту повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України за порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань та за іншими ознаками. СБУ задокументувала понад 7 епізодів, коли священник принижував релігійні почуття громадян інших конфесій та намагався сформувати ворожі настрої до них. Ініційована Службою безпеки судово-лінгвістична експертиза підтвердила злочинні дії настоятеля храму.

Наразі вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу, а розслідування продовжується для встановлення всіх обставин злочину. Голова ГО сподівається, що ця робота СБУ матиме незворотній характер і підозрюваному буде накладено реальний термін покарання відповідно до закону. Важливо зазначити, що в Україні встановлена конституційна гарантія свободи віросповідання, тому будь-яке проявлення релігійної нетерпимості та ненависті є неприпустимим і буде піддане суворому покаранню згідно з законодавством країни. Робота Служби безпеки та інших правоохоронних органів є важливою для забезпечення безпеки та захисту прав громадян, а також збереження міжконфесійного миру та співіснування в мультикультурному суспільстві.