Служба безпеки України (СБУ) відмовила наміснику Києво-Печерської лаври, митрополиту Павлу Лебідю, у проханні бути присутнім на відспівуванні архімандрита Романа, що викликає обурення та питання про свободу релігійної практики.

Митрополит Павло Лебідь не отримав дозволу на вшанування пам’яті архімандрита Романа

СБУ відмовляє наміснику Лаври в присутності на відспівуванні спочилого насельника

2 червня 2023 року Служба безпеки України (СБУ) відмовила наміснику Києво-Печерської лаври, митрополиту Павлу Лебідю, у проханні бути присутнім на відспівуванні спочилого архімандрита Романа (Подлубняка). Про це стало відомо з повідомлення адвоката намісника, протоієрея Микити Чекмана.

Митрополит Павло підтримував тісні стосунки з померлим архімандритом Романом, який довгий час служив у Києво-Печерській лаврі. Владика бажав особисто помолитися та вшанувати пам’ять священнослужителя шляхом присутності на його відспівуванні. Захисна сторона звернулася до слідчого з відповідним запитом, проте їм була надана відмова.

Адвокат нагадав, що митрополит Павло протягом усього терміну домашнього арешту не порушував умов, накладених на нього рішенням слідчого судді. Враховуючи те, що електронний засіб контролю використовується для стеження за його рухами, представник захисної сторони вважає відмову у присутності на богослужінні та відспівуванні несправедливою.

“Це рішення буде на совісті тих, хто його ухвалив, оскільки існують закони, правила та порядок, але також є людські взаємовідносини, на яких ґрунтується наш світ”, – заявив о. Микита.

Ситуація викликала хвилювання серед прихильників Лаври та віруючих, які висловлюють обурення з приводу такого рішення СБУ. Відмова наміснику Лаври у присутності на відспівуванні викликає питання про свободу релігійної практики та втручання державних органів у релігійні справи.

Представники СБУ поки не висловилися з приводу відмови та не пояснили причину такого рішення. Ситуація продовжує розглядатися, і сподіваємося, що вирішення знайдеться, щоб намісник Лаври зміг віддати останню шану померлому насельнику і здійснити свою релігійну практику.