Протоієрей Валерій Яблонський, благочинний Білої Церкви Української Православної Церкви (УПЦ), заявив, що віруючі не збираються залишати Спасо-Преображенський собор, поки не будуть винесені судові рішення. Він підкреслив, що громада УПЦ доглядає за собором протягом 30 років і вважає його своїм домом. Благочинний наголосив, що рішення місцевої влади про передачу собору Помісній Церкві є незаконним і наміри віруючих залишатися на захисті святині. Крім того, УПЦ подала позов до суду через рішення міськради щодо земельних ділянок під храмами.

Благочинний УПЦ Білої Церкви обіцяє захищати Спасо-Преображенський собор проти рішень суду

Протоієрей Валерій Яблонський підкреслив, що громада УПЦ відновила Спасо-Преображенський собор після радянських часів і найкращим чином доглядає про нього вже понад 30 років.

Без судових рішень віруючі УПЦ не мають наміру залишати Спасо-Преображенський кафедральний собор у м. Білій Церкві, який депутати міськради вирішили передати ПЦУ. Про це заявив голова адміністративної служби Білоцерківської єпархії УПЦ, благочинний Білої Церкви протоієрей Валерій Яблонський.

“Поки тривають судові розгляди, поки не буде висновку, рішень, ми будемо стояти на захисті святині, будемо вірно захищати те, во що люди вклали свою працю, свої молитви, і що вважають своїм домом”, – сказав отець Валерій.

Він нагадав, що громада УПЦ відновила Спасо-Преображенський собор, отримавши його в занедбаному стані після радянських часів, і найкращим чином доглядає про нього вже понад 30 років.

Священник підкреслив, що рішення міськради про передачу кафедрального собору іншій релігійній організації є незаконним – так само як і його переведення з державної у комунальну власність. Реєстрацію собору як комунального об’єкту Білоцерківська єпархія УПЦ оскаржила у Міністерстві юстиції.

Раніше протоієрей Валерій Яблонський наголошував на тому, що оскільки Спасо-Преображенський собор є пам’яткою архітектури національного значення, то його долю, згідно із законом, може вирішувати лише Кабінет міністрів.

Також благочинний повідомив, що єпархія подала позов до Господарського суду Київської області через ще одне неправомірне рішення міськради – про позбавлення громад УПЦ права користування земельними ділянками під храмами.