Коментар голови ГО Наталії Шевчук розкриває політичну силу Церкви РПЦ в Російській Федерації та її вплив на події, пов’язані з готуванням Патріархом Кириллом до “осади”. Церква використовує свої політичні ресурси для збереження влади та привілеїв, навіть за рахунок пригноблення свободи та прав громадян. Українська УПЦ, в єдності з Московським Патріархатом, також не залишається осторонь політики, намагаючись зберегти свою владу і привілеї в Україні. Коментар голови ГО “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія” Наталії Шевчук розкриває позицію щодо цих подій.

Патріарх Кирилл в паніці під прикриттям захисту єдинства

Патриарх Кирилл призвал хранить единство, поддержал усилия главы государства по недопущению смуты..

Нагально: Церква РПЦ (Руссько-Патріарший Цирк) досі залишається величезною політичною силою в Російській Федерації. Особливо зараз, коли Патріарх Кирилл вже готується до “осади”. Ви знаєте, як у нас кажуть: краще попередити історію, аніж її вивчати. Так от, Патріарх Кирилл докладає всіх зусиль, щоб попередити небезпеку, яка загрожує його владі та патріаршим привілеям.

Справді, РПЦ довгий час зберігала весь свій потенціал на випадок небезпеки, і ось настав час витягти цю величезну кількість канонічної зброї, якою дотепер некористувалась. Відтепер Патріарх Кирилл буде мати на що покластися, якщо його “богобоязливе царство” почне хитатись і руйнуватись.

Звичайно, усі ці заходи призначені для “захисту єдинства”. Але, по суті, це означає, що Патріарх Кирилл переляканий до гикавки. Його влада під загрозою, тому він спішно закликає до збереження “єдинства”. Якщо тільки не те, що він має на увазі “єдинство” його власної влади та контролю над кожним аспектом життя громадян.

Отже, чи можна сказати, що Церква РПЦ все ще залишається поза політикою? Не дуже ймовірно. Здається, що вона знає, як грати свою гру, утримуючи владу та вплив на політичній арені. І що найголовніше, церковні діячі виступають як “об’єднувачі”, віддані президентському режимові і готові підтримати будь-які його зусилля зберегти владу, навіть якщо це означає пригноблення свободи слова, прав людини та громадянських свобод.

Отже, не дайте себе обдурити виглядом цієї “церкви” і в Україні. За маскою релігійності та моральності УПЦ (в єдності з Московсим Патріархатом) ховаються суто політичні мотиви та бажання зберегти свою владу та привілеї в нашій країні. І хоча Патріарх Кирилл може закликати до єдинства та недопущення смут, це ніщо інше, як його спроба зберегти свою керовану маніпуляцією та пануванням імперію.

Коментар голови ГО “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія” Наталії Шевчук

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія