Розпочалася 2-га Міжнародна конференція “Халкидон” під патронатом Вселенського Патріарха. Головна тема конференції – реконструкція історичного періоду XI-XIX століть.

Тема конференції – “Вселенський Патріархат: Реконструкція XI-XIX століть”

Вселенський Патріарх Варфоломій, у понеділок, 23 жовтня, вранці оголосив про відкриття роботи 2-ї Міжнародної наукової конференції “Халкидон”, яка проходить під його патронатом, на тему «Вселенський Патріархат, XI-XIX століття – епоха реконструкції».

Конференція є спільною ініціативою Халкідонської митрополії, кафедри соціальної теології та релігії Афінського університету кафедри теології AUTH.

В урочистому відкритті конференції брали участь архієреї Престолу, духовенство, представники Грецького консульства в місті, а саме пан Ставрос Хрістодулідіс, а також вчені і науковці-спеціалісти.

Під час своєї промови Вселенський Патріарх особливо відзначив роль Церкви у захисті релігійної та національної ідентичності в рамках освіти. Він зазначив, що ця тенденція стала актуальною в останні десятиліття XVI століття. Варфоломій підкреслив, що цей розвиток сприятиме відродженню самосвідомлення нації як спадкоємця і спадкоємців давньогрецької та християнсько-візантійської духовної і культурної спадщини.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Напередодні відкриття конференції прот. Митрополит Герон Халкідонський, пан Еммануїл, вітаючи Вселенського Патріарха і всіх присутніх, підкреслив важливість цього періоду і необхідність його глибокого дослідження науковими дослідниками.

Джерело: ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟN ΠΑΤΡΙΑΡΧEION