Під час проведення науково-практичної конференції «Засади державної політики щодо наркотиків у сучасних умовах в Україні» учасники активно обговорюють актуальні питання базових принципів, на яких формується державна політика, щодо наркотиків, ставлення суспільства та держави до наркотиків і до підходів щодо зменшення шкоди від їх вживання, а також займаються розробленням практичних рекомендацій щодо підвищення доступності життєво-необхідних контрольованих лікарських засобів для усіх пацієнтів, які їх потребують.

З доповіддю виступив протоієрей Роман Будзинський, ставлячи акцент на питанні міжгалузевого підходу реалізації державної політики у сфері контролю за наркотиками в Україні.

За ініціативи Наталії Шевчук Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія робить крок для співпраці з державою та представниками медичних закладів у боротьбі з проблемою наркотиків в Україні, організовуючи проект «Від серця до серця» що має на меті допомогти залежним людям у визволенні від наркотичної залежності.

Проект працюватиме за всесвітньовідомою та ефективною програмою «12 Кроків» буде доступний для будь-якої людини з залежністю.

Суть програми полягає у визнанні простого факту, необхідного для початку справжнього одужання: одна людина безсила впоратися з проблемою залежності, і тому їй потрібна допомога.

Ми не повинні залишати один одного з проблемами наодинці, навпаки – маємо протягувати руку допомоги.

Однією з головних заповідей Христа, які Він залишив Своїм учням, була заповідь перебувати у єдності : «Щоб ми були всі одно(…) як єдине і Ми».

З огляду на сьогоднішню статистику людей, які мають залежність, ми маємо забути про всі розбіжності: політичні, релігійні, економічні, тому, що ця проблема торкається усіх сфер життя і стосується кожного з нас. Почавши діяти злагоджено, ми зможемо подолати період занепаду України, її народу та духовності.