Дружини та матері українських військовослужбовців, які перебувають у полоні в Росії, а також родичі загиблих героїв, зустрілися з Вселенським Патріархом Варфоломієм у Стамбулі. Патріарх висловив підтримку та молитву за звільнення всіх полонених та справедливість для загиблих, підкресливши важливість міжнародного співробітництва.

Зустріч у Стамбулі: Молитва за звільнення та справедливість

Дружини та мама українських військовослужбовців, що перебувають в полоні в Росії, та дружина українського воїна, загиблого внаслідок теракту в Оленці, відвідали Стамбул і зустрілися з Вселенським Патріархом Варфоломієм та з Генеральним консулом України в Стамбулі Романом Недільським.

“Ми представляємо інтереси більше п’ятдесяти родин військовослужбовців, які нині перебувають в російському полоні. Мій чоловік загинув внаслідок теракту в Оленівці, але я продовжую боротьбу за звільнення всіх наших військовополонених. Я продовжую справу мого чоловіка, який завжди допомагав та дуже турбувався за своїх побратимів. Коли їхала в Стамбул, донька намалювала плакат з написом “Оленівка”, аби ми всі пам’ятали, що боротьба за звільнення наших хлопців триває та має продовжуватися постійно”, – сказала на зустрічі з Генеральним консулом України в Стамбулі Світлана Солонська, дружина загиблого офіцера НГУ.

Чоловік Світлани був важкопоранений під час теракту в Оленівці, належної медичної допомоги він не отримав. Тривалий час не було інформації про його стан, згодом Світлана випадково знайшла тіло чоловіка в одному з київських моргів за збігом ДНК.

“Ми готові стукати в будь-які двері, просити про будь-яку допомогу, аби хоч якось наблизити звільнення наших хлопців з полону. Відлік часу йде не на місяці або тижні, а на дні та години, оскільки умови утримання жахливі, ставлення жахливе. Про дотримання Женевських конвенцій годі й згадувати, Росія діє всупереч усім міжнародним нормам”, – наголосила на зустрічі Лариса Улахли, мама військовослужбовця в/ч 3057 Нацгвардії України Федіра Улахли.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Федір – єдиний син Лариси, він потрапив у полон, вийшовши з “Азовсталі” після 86 діб спротиву.

“Наші хлопці зробили неймовірне, це справжній подвиг, який вже ввійшов в історію. Зараз вони у російському полоні, якщо це так можна назвати. Їх катують, морять голодом, принижують, застосовують тортури, жорстокість яких поза межами людського розуміння. Вже є випадки повернення тіл закатованих з полону. Полон, який мав бути короткостроковим та відповідно до визначених міжнародним правом норм, триває вже другий рік. Світ не може просто так дивитися на це”, – сказала Лариса Слаєва, дружина військовополоненого Олександра Царьова, азовця, дворазового чемпіона України, чемпіона Європи, тренера та судді міжнародного класу з боксу.

Зв’язку з чоловіком Лариса, як і інші, не має. Дещиці інформації, актуальність якої підтвердити важко, має від звільнених з полону.

“Ми боремося за звільнення наших чоловіків, синів, братів, за всіх українських воїнів і вдячні Туреччині, президентові Ердогану за посередницькі зусилля, які вже принесли позитивні результати. Це стосується як звільнення військовополонених та політичних в’язнів, так і мирних ініціатив та зернового коридору. Маємо велику надію, що цей візит сприятиме звільненню наших рідних, всій наших військовополонених”, – сказала Наталія Касаткіна, дружина азовця Руслана Середи.

Чоловік Наталі є учасником АТО з 2014 року, проходив службу на передовій, зокрема в Пісках, Щасті, Золотому, Водяному, Павлополі, Ясинуватій та Маріуполі. Був поранений та контужений на Азовсталі, у полоні з 18 травня минулого року.

Дружини та мама українських військовослужбовців зустрілися зі Вселенським патріархом  Варфоломієм. Його Всесвятість благословив їх, побажав щонайшвидшого повернення всіх полонених та депортованих, включно з дітьми, яких Росія незаконно вивезла з України. «Я вірю в Перемогу України! Ми постійно молимося за всіх вас», – зазначив він.