Путінський патріарх Кирил (Гундяєв) нагородив колишнього митрополита з Ізюма Єлисея (Іванова) орденом Сергія Радонежського за “архіпастирські праці” та ювілей. Проте, цей колаборант підтримував російську агресію, відмовлявся дотримуватися рішень УПЦ МП та був у санкціях в Україні. За його колабораційну діяльність розпочато кримінальне провадження.

Кирил (Гундяєв) нагородив митрополита Єлисея за підтримку російської агресії та відмову від рішень УПЦ МП

Путінський патріарх Кирил (Гундяєв) нагородив колишнього митрополита з Ізюма Єлисея (Іванова). Колаборанта було нагороджено орденом Сергія Радонежського. Це нагорода РПЦ.  Громадянина Олега Іванова, більш відомого як митрополит Єлисей, нагородили «за увагу старанних архіпастирських праць» та у зв’язку з 50-літтям.  

Ізюмський та Куп’янський митрополит Єлисей підтримував російську агресію, відмовився виконувати рішення собору УПЦ МП, який висловив незгоду з позицією путінського патріарха московського Кирила щодо війни в Україні.

Під час окупації Єлисей підтримував загарбників та закликав до цього інших громадян. Під час повномасштабної війни колаборант їздив до Москви. Він благословляв не лише окупантів, а й колаборантів. Зокрема він благословляв Віталія Ганчева, якого росіяни призначили гауляйтером Харківщини.

Єлисей втік до Росії, як тільки почався контрнаступ Сил оборони України. Що він там зараз робить точно невідомо. По інформації щодо нагородження є лише згадка, що він митрополит без прив’язки до якоїсь єпархії.   

Колаборант перебуває під санкціями в Україні та щодо нього є кримінальне провадження по колабораційній діяльності.  

Джерело: Патріот Донбасу