Українська молодь продовжує протестувати проти діяльності Української православної церкви московського патріархату. Учасники мітингів збираються біля храму Віри, Надії, Любові та матері їх Софії в Тернополі вже шість днів поспіль. На плакатах написані гасла, які засуджують дії церкви та закликають вірян не ходити до московської церкви. Молодь вимагає заборонити діяльність московського патріархату на території України

Учасники мітингів збираються біля храму вже шість днів поспіль та засуджують дії церкви та закликають вірян не ходити до московської церкви

Українська молодь продовжує мирні протести проти діяльності Української православної церкви московського патріархату. Шостий день поспіль вони збираються біля церкви Віри, Надії, Любові та матері їх Софії в Тернополі. Протестувальники вимагають заборонити діяльність московського патріархату на території України.

Останніми днями до молоді долучаються перехожі старшого віку, які також висловлюють свою підтримку протесту. Учасники мітингів з плакатами формують «коридор» для вірян, які прямують до храму. На плакатах написані гасла, які нагадують про війну та російське вторгнення, а також про злочини, які були скоєні на території України.

Священнослужителі церкви намагаються пояснити протестувальникам, що вони не підпорядковані московському патріархату та засуджують війну. Також вони зазначають, що службу проводять не російською мовою, а церковнослов’янською.

Востаннє, восьмого квітня, протестувальники принесли під ворота храму простирадла, заляпані червоною фарбою, що символізує кров українського народу. Нещодавно, 10 квітня, учасники мітингу принесли м’які іграшки, які також були зафарбовані у червоний колір, щоб нагадати про вбитих за час війни маленьких українців.

На плакатах написані гасла, які засуджують дії церкви та закликають вірян не ходити до московської церкви. Протестувальники вважають, що церква московського патріархату підтримує російську агресію проти України та сприяє впливу Росії на українське суспільство.

Уряд України не забороняє діяльність Української православної церкви московського патріархату, але одночасно підтримує створення та розвиток Православної церкви України, яка була створена в 2018 році після того, як Константинопольський патріархат офіційно визнав її автокефалію.

Ця ситуація стала причиною розбрату між вірянами та священнослужителями Української православної церкви, який триває вже кілька років. Протести проти московського патріархату проводяться не тільки в Тернополі, але і в інших містах України.

В свою чергу представники Кафедрального собору Свв. Мцц. ВІри, Надії, Любові та Софії УПЦ МП м.Тернополя у відеозверненні намагаються переконати українське суспільство, що триколор рашистів/жовто-блакитний, а ідея руського миру – проукраїнська та патріотична, так само, як гападін гундяєв провадить в Україні тотожну політику Степана Бандери!

До вашої уваги відео, без коментарів:

Парафіяни кафедрального собору УПЦ у Тернополі наголошують, що «перед лицем війни ми єдині, і розділяти суспільство – це є страшний гріх проти народу та України!».

9 квітня 2023 року духовенство та миряни кафедрального собору УПЦ на честь мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії міста Тернопіль звернулися до мешканців міста.

Привітавши всіх зі святом Входу Господнього у Єрусалим, віряни зазначили, що кафедральний собор – це Божий дар, а «земна держава України підтвердила, що ця Божа Святиня є храмом Української Православної Церкви».

«Життя нашої Церкви та Тернопільської єпархії та нашого храму здійснюється на основі найвищого Закону України – Конституції, яка зафіксувала законно нас як Українську Православну Церкву. Ми діємо згідно з державними актами та документами, Статутом нашої Церкви та іншими законодавчими нормами, які надали нам право у повному обсязі виконувати свої обов’язки перед Богом та державою», – наголосили віряни в документі.

Духовенство та миряни нагадали, що «в нашій Церкві постійно відбуваються молитви за спасіння вірних нашої Церкви та подяки Богу за мирне та сонячне небо Тернопілля, за Богом храниму Україну – земну Батьківщину нашу!».

У зверненні зазначили, що особливо нині «звучать щоденні молитви за припинення війни і за цілісність Української держави, за військо наше, за всіх страждаючих від наслідків війни».

«В цьому ми єдині з усім народом, з усіма релігійними конфесіями – всім серцем любимо рідну землю і всіма силами, ділами, як можемо, захищаємо її», – пишуть віряни.

У соборі розповіли, що «після вчинення військової агресії РФ на землю України від нашої єпархії і конкретно Тернопільського собору регулярно відправлялися бронежилети, амуніція, засоби технічної безпеки, автомобілі для військових потреб, а також більше одного мільйона гривень було витрачено на засоби зв’язку, ліки, продукти, будівельні знаряддя тощо».

Розповівши про гуманітарну допомогу для постраждалих цивільних жителів України та вимушених переселенців, віряни собору висловили тривогу через агресивні дії стосовно них мешканців Тернополя.

«Ми з сердечним болем стривожені розділенням містян на так званих “правильних” і “неправильних”. Тому ми, духовенство єпархії та миряни, вірні Української Православної Церкви, звертаємося до вас, наші співвітчизники, до якої конфесії ви б не належали, з проханням не роз’єднуватись у цей важкий для нашої Батьківщини час, не шукати ворогів там, де їх насправді ні, а об’єднати наші зусилля задля наближення перемоги над ворогом», – наголосили віряни собору.

Вони нагадали про слова Христа, Який каже, що «Будь-яке царство, що розділилося саме в собі, запустіє… і не втримається…» (Мф. 12, 25).

«Наші батьки, брати, сини і дочки, вірні Української Православної Церкви, на рубежі життя та смерті захищають всю Україну і нас з вами – і там, в смертній борні, стоячи пліч-о-пліч із побратимами різних конфесій та різних переконань. Хіба вони розділяються, чи є ворогами один одному?» – запитують віруючі собору.

Та продовжують: «По якій совісті, по якому праву ми хочемо ще глибше розділити сім’ї, суспільство та навіть Церкву, перебуваючи в мирі і безпеці на Тернопільщині? Але це на все життя. І яку відповідь ми дамо нашим воїнам-героям, котрі захищають мир на війні, коли вони повернуться в немирні міста, села, будинки та церкви?»

«Застерігаємо всіх іменем Христовим і молимося: захисти, Господи, ще й від такої біди всіх нас…» – пишуть парафіяни та віряни собору.

Вони впевнені, що «ми сьогодні повинні бути разом. Так, ми всі різні, але в любові до Батьківщини, перед лицем війни, ми єдині, і розділяти суспільство – це є страшний гріх проти народу та України!»

Закликавши благословення Боже на всіх, духовенство та миряни собору Тернополя нагадали слова апостола Павла: «Радуйтесь завжди в Господі, і ще кажу: радуйтесь… в молитві та проханні з подякою відкривайте свої бажання перед Богом, і мир Божий, який перевищує всякий розум, збереже серця ваші й помисли ваші в Христі Іісусі… і Бог миру буде з Вами» (Фп.4:49).