4 квітня – у цей день ми вшановуємо пам’ять преподобного Йосипа Києво-Печерського, чия відданість та віра залишили невимовний слід в історії України. Він став прикладом вірності та вдячності, виконуючи обіцяне перед Богом у тяжкій хворобі.

Приклад преподобного Йосипа Києво-Печерського нагадує нам про важливість дотримання слова перед Богом та вдячності за отримані благодаті

Преподобний Йосип Києво-Печерський: приклад вірності та вдячності

4 квітня, за новоюліанським календарем, Православна Церква вшановує пам’ять преподобного Йосипа Києво-Печерського, хворобливого, чия відданість та віра залишили невимовний слід в історії України. Він жив у XIV столітті і його досвід став прикладом вірності та вміння приймати все, що посилає нам Господь.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Преподобний Йосип, хворобливий, взявши на себе обітницю, якщо Бог дарує йому здоров’я, він буде спасатися в Києво-Печерському монастирі до кінця свого життя. Навіть при тяжкій недузі він звернувся з молитвою до Бога, і Його диво не забарилось. Після одужання він вступив до монастиря, прийняв чернечий постриг і став працювати в подвигах посту й молитви.

Хоча історія не зафіксувала дивовижних зцілень через молитви преподобного, його вірність обітниці та служіння Богу в чернечій обителі стали прикладом для наслідування. Приклад преподобного Йосипа нагадує нам про важливість дотримання слова перед Богом та вдячності за отримані благодаті.

Чернече життя Йосипа, пройняте молитвою та постом, є світлим прикладом для усіх християн, які щиро просять у Всевишнього допомоги. Він залишився в історії як приклад вірності, вдячності та служіння Богу.

А преподобний Йосип вірою і правдою прослужив усе життя Спасителю, щиро молився і після спочинку був похований у Дальніх печерах.

Пам’ять про преподобного Йосипа Києво-Печерського залишається невичерпним джерелом духовної міці та віри для кожного християнина.

Молитва матері до преподобного Йосифа Києво-Печерського за сина/доньку-воїна

О, преподобний отче Йосифе Києво-Печерський! Твої молитви перед Престолом Божим є нашою твердинею та захистом, особливо в часи російсько-української війни, коли наші сини та доньки виборюють право жити на рідній землі.

Материне серце тремтить від страху за життя свого сина/доньки-військовослужбовця, що стоїть на передовій боротьби за нашу свободу. Зглянься, о, преподобний Йосифе, будь ласкавий до наших молитовних прохань!

Молимося перед образом твоїм святим, захисти наших синів/доньок у полі бою: нехай твоя благодатна рука оберігає їх від загроз і небезпек, нехай твої молитви будуть для них щитом і мечем у боротьбі проти ворогів.

О, преподобний отче, нехай твоя благословенна молитва наповнить їх силами і мужністю, нехай вони повернуться додому живими та здоровими. Просимо тебе, будь їхнім покровителем у кожному моменті їхнього жертовного служіння Україні, допоможи їм відчути твою благословенну присутність і захисти у всіх випробуваннях.

Преподобний Йосифе, молимося за нашіх синів/доньок-воїнів, нехай Бог збереже їх від усякого зла, наглої смерті чи каліцтва, подяку зниспошле нашу за їхню самовідданість та мужність – перемогою осяє. Амінь.

Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія