Стаття присвячена життю та духовним звершенням преподобного Герасима Йорданського, великого аскета та засновника монастиря, який у VII столітті вирішив покинути світське життя для присвячення себе молитві та покаянню. Стаття розкриває його подвиги, суворі правила обителі та спокуси, з якими зіткнувся.

Свята пам’ять і чесність чернецького монастиря біля Йордану

4 березня 2024 року в православному календарі відзначається пам’ять преподобного Герасима Йорданського, родом із Лікії, який віддав своє життя аскетизму та молитві.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Юнак із великою благочестивістю прийняв чернецтво та вирушив до Фіваїдської пустелі в Єгипті, де пройшов шлях духовного вдосконалення. У 450 році він прибув до Палестини та заснував монастир біля річки Йордан, де створив суворі правила для своїх послідовників.

Преподобний Герасим стикався із спокусами єретиків, але завдяки підтримці преподобного Євфимія Великого повернувся до правовірності. У своєму монастирі він встановив тижневий графік, де чернець п’ять днів проводив у самоті та суворому пісті, а лише в суботу та неділю збирався на літургію з братією.

Великим подвижником, преподобний взяв учня Кіріака і подолав усі труднощі Великого посту. Під час смерті святого Євфимія Великого, преподобний Герасим переніс його тіло в обитель та поклав на його могилу.

Своєю чистотою та благочестям преподобний Герасим служив прикладом для інших, а його земне життя завершилося мирно, залишивши невмирущий слід в історії християнства. Лев, який допомагав йому у трудах, став символом його послушання та покори перед Богом.

Молитва до святого Герасима Йорданського у часи неспокою для України

Святий Герасиме, молитвами твоїми в час війни ми благаємо Божого благословення для України, захисників держави та віри православної. Нехай твій благословенний приклад надихає нас віддати своє серце Христу та служити Богу в духовному подвижництві. Наділи нас стриманістю і терпінням, щоб пройти це випробування з гідністю християнина та здобути спасіння душі. Нехай твої молитви будуть нашим захистом, наповнюючи наші помисли Божою благодаттю та миром. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія