Дізнайтеся про життя та подвиг преподобного Аврамія Печерського, який пройшов шлях від звичайного монаха до ігумена і був відомий своєю невтомною працелюбністю.

Життя та служіння святого, який заслужено названий Трудолюбивим

Преподобний Аврамій (Авраамій) Печерський, Трудолюбивий, подвижник Києво-Печерської обителі XIV століття. Мощі його спочивають у Ближніх (Антонієвих) печерах. На старовинній іконі Печерських чудотворців Антонієвої печери прп. Авраамій названий “ігуменом”; точно з тим же саном відомий він у рукописних святцях. Якщо так, то він 1396 р. поховав біля труни Феодосієвого князя Скірігайла – Іоанна, вбитого слугами у Вишгороді.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

У Кальнофойського прп. Авраамій Трудолюбивий спочиває в печерній трапезі. Це дає право припустити, що прп. Авраамій останнім часом життя свого трудився в печері і тут після молитви трудився над приготуванням усього потрібного для печерної братії, чим і заслужив назву Трудолюбивого.

Молитва до святого преподобного Аврамія Печерського Трудолюбивого:

Святий преподобний Аврамію, Трудолюбивий угодник Києво-Печерської обителі! Ми звертаємось до тебе з покорою та молитвою, благаючи твою святу молитовну підтримку перед Престолом Всевишнього.

Ти, як істинний слуга Господа, віддав своє життя служінню і молитві. Твоя невтомна праця та покора перед Богом робили тебе великим подвижником і свідком Христового вчення.

Молимось тобі, святий Аврамію, про наставництво та поміч у наших духовних зусиллях. Вселяй у нас силу для щоденної праці і терпимості у вірі. Допоможи нам знайти своє покликання в служінні Богу та ближньому, як ти це зробив у Києво-Печерській обителі.

Святий Аврамію, моли Бога за нас перед Господом, щоб наші серця стали місцем для Божої благодаті та трудолюбного служіння Церкві та спільноті. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія