Оксана Савчук, народна депутатка, гостро виступила за розірвання договору оренди Почаївської Лаври. В її словах проглядаються сигнали про незаконне будівництво російських храмів та турботу влади. Це викликало заклик до влади пришвидшити розслідування та відновлення української ідентичності Лаври.

Народна депутатка розкриває темні аспекти Почаївської Лаври: вимагає розірвання договору та ретельного аналізу владою ситуації

Народна депутатка Оксана Савчук висловила потребу розірвати договір оренди Почаївської Лаври, вказавши на причетність території до Росії. Аналітична оцінка стану речей.


Почаївська Лавра: Вимоги розірвання договору та виклики для української влади

Ключові моменти:

  1. Порушений Договір Оренди:
  • Народна депутатка вказує на порушення договору оренди Почаївської Лаври, що має потенційно серйозні наслідки.
  1. Збудовано Російський Храм:
  • За її словами, на території Лаври незаконно зведено храм із російськими золотими куполами, вказуючи на можливі антиукраїнські тенденції.
  1. Невиконання Владою:
  • Савчук стверджує, що створена комісія в Міністерстві культури є недієздатною, а політичні мотивації можуть впливати на рішення влади.
  1. Спеціальний Захід:
  • Зазначається, що на території відбуваються ремонтні роботи, скупка земель та будівель, що вимагає ретельного аналізу з точки зору державної безпеки.
  1. Виклик для Держави:
  • Аналітики наголошують, що ситуація стосується не лише розірвання договору, але й вимагає глибокого аналізу купівель землі та їхньої причетності до Росії.

Позначення національної безпеки та дотримання закону стають у центр уваги у висловленнях Оксани Савчук, викликаючи потребу в серйозному розслідуванні та діях з боку влади для забезпечення суверенітету Лаври.

Народна обраниця розповіла, що два тижні тому відвідувала Почаївську лавру: “Я свідомо пройшлася і зайшла в різні приміщення, але перед тим я ще вивчила всі документи, які мала можливість подивитися”.

“За часів Януковича, дійсно, в оренду віддали Лавру і договір закінчується у 2053 році. Тернопільська обласна рада звернулася аби розірвати договір, для цього була створена спеціальна комісія в Міністерстві культури, яка, на жаль, повністю є недієздатною і тут великий мінус чинній владі. Політично, я так розумію, їм ніхто не дав команду “фас”, тобто вони не виконують своїх повноважень”, – підкреслила Савчук.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

За її даними, на тій території незаконно зведено величезний храм із російськими золотими куполами, водночас довкола Почаївської лаври продовжують з’являються нові будівлі.

“Мало того, все те, що там довкола будується та розбудовується, зараз проводяться ремонтні роботи, привозять туристів, монахи їздять на недешевих позашляховиках і багато російськомовних людей довкола. А в першій-другій лінії поблизу Лаври скуплені невідомими громадянами повністю всі землі та будинки, які там є. Я вам скажу чесно, про це все знає місцева поліція, органи правопорядку, і мені здається, що це десь спеціально в центральній владі табу на цю територію, бо ніхто не хоче з ними розбиратися”, – підкреслила нардепка.

Тернопільська обласна рада сьогодні на сесії закликала спікера ВРУ та парламент, аби пришвидшити роботу та щоб Лавра знову стала українською.

“Уже відомо, що порушений договір оренди, що є підставою для розірвання в суді. І знову ж таки чомусь нічого не робиться. Тому те, що туди прийшло СБУ, звичайно, дуже добре, але то вже давно треба було прийти. Питання тієї Лаври – це питання державної безпеки й має бути, крім того, розірвання договору про оренду та повністю аналіз кожної викупленої території довкола неї, хто ці люди й чому вони її купили”, – наголошує Савчук.