У Кремлі розробили «Стратегію проведення референдуму про входження Харківської області до складу Російської Федерації». Відповідний документ оприлюднило Радіо Свобода з посиланням на джерела в одному з розвідувальних органів України.

Згідно з ним, «голосування» мало відбуватися протягом семи днів з 1 по 7 листопада. Результат, який прописаний у «Стратегії», ‒ 75% за приєднання до Росії.

У документі зазначено, що загалом «проголосувати» повинні 142 тисячі виборців, з яких понад 100 тисяч – «за».

«Стратегію» розроблено нещодавно, оскільки на ній зазначено карту лінії фронту станом на 24 серпня.

Серед ризиків, які зазначали організатори «референдуму», – відсутність кадрів для роботи у виборчих комісіях і проукраїнські настрої населення.

Автори документу пропонували пропагувати перспективи входження до складу Росії з акцентом на економічні й соціальні вигоди та підтримувати тезу, що приєднання всієї Харківської області є неминучим.

У «Стратегії» розписані декілька етапів так званої піар-кампанії. Головні слогани ‒ «Скажи Росії так» і «Росія тут назавжди».

Пропагувати «референдум» також планували за допомогою православних свят. Зокрема, 21 вересня на окупованій на той момент Харківщині мав відбутися хресний хід на його підтримку, а з 1 по 6 листопада, у дні так званого «голосування» вони мали відбуватися щодня.

Є у документі і так званий гімн «референдуму» зі словами «Скажи Росії так. Перед Богом ми один народ».