Стаття розглядає ряд ключових подій та обрядів, що передують початку Великого Посту в Православній Церкві. Ці неділі та тижні покликані підготувати вірян до духовного посту та відкрити шлях покаяння та самопізнання.

Хронологія Підготовчих Неділь та Тижнів до Великого Посту

Великий пост у Православній Церкві розпочинається 18 березня, але його початок передується спеціальними підготовчими неділями та тижнями. Ця стаття розгляне основні етапи цієї підготовки.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Перша неділя, що випадає 25 лютого, є неділею про митаря і фарисея. Вона відзначається урочистим піснеспівом «Покаяння відкрий мені двері», який звучить на воскресній вечірні протягом всього періоду перед Великим постом.

Друга неділя, 3 березня, присвячена притчі про блудного сина, що символізує велике Боже милосердя та пробачення для всіх грішників.

9 березня – М’ясопусна поминальна субота, коли згадуються всі одвіку спочилі, а 10-го – неділя м’ясопусна, про Страшний суд. Євангельське читання – про Страшний суд і другий прихід Спасителя (Мф. 25:31–46). Згідно з церковним уставом, ця неділя є останнім днем споживання м’ясного до Великодня.

Неділя, 17 березня, відома як неділя сиропусна, позначає завершення підготовки до Великого посту. Напередодні цієї неділі проводиться ритуал прощення, який символізує готовність до покаяння та посту.

Ці події та обряди допомагають вірянам підготуватися до зустрічі Великого Посту та пройти його зі збільшеною духовною силою.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія