Вселенський Патріарх Варфоломій духовно радів у світлі святкового Богоявлення, розпочавши день з ранкової молитви та великого освячення води. Висвячення хіротоній та занурення Чесного Хреста підкреслили Його Святість як духовного лідера, що об’єднує віручих.

Патріарх Варфоломій очолив урочисте відзначення, зближаючи віручих навколо святкового обряду Хрещення Господнього

Величність та Святість: Богоявлення в Вселенському Патріархаті

Світла субота, 6 січня 2024 року, стала свідком величної події в історії Вселенського Патріархату, коли Варфоломій, Вселенський Патріарх, очолив урочисте відзначення Богоявлення.

Цей особливий день розпочався Ортросом, під час якого Патріарх Варфоломій не лише служив, але й здійснив чин Великого освячення води. Великі духовні події супроводжували Його Святість у цьому святковому дійстві.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Під час Божественної Літургії високодостойні духовні особи, такі як прп. Митрополити Філадельфії пан Мелітон і інші, служили спільно з Патріархом Варфоломієм. Особливо вражаючим було вручення священних хіротоній та висвячення Гієрола, що підкреслило важливість цього свята для духовного співтовариства Матері-Церкви.

Надзвичайним актом було занурення Чесного Хреста у Рогову затоку. Сотні вірян та представників грецького уряду долучилися до процесії, демонструючи свою віру та поклоніння. Патріарх особисто передав золотий хрест плавцю з благословенням, а решта отримали невеликі сувеніри, як символ благословення Вселенського Патріарха Варфоломія.

Після завершення Богоявленської Літургії відбувся прийом, де Його Святість зустрівся з представниками грецької влади. У приватній зустрічі з заступником міністра закордонних справ Греції паном Георгіосом Коцірасом обговорили питання духовної співпраці та взаєморозуміння.

Ця святкова подія виблискує світлом Богоявлення, як символ єдності віручих та важливості традицій в дусі Вселенської Православної Константинопільської Церкви.


Джерело: ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟN ΠΑΤΡΙΑΡΧEION